Soome politsei kirjadest Eesti kiiruseületajatele on jõudnud kohale kaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Soome politseinik
Soome politseinik Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Soome politsei võttis kiiruskaamerate puhul juuni algusest kasutusele uue meetme, kuidas Eestist pärit kiiruseületajatelt trahv kätte saada. Nimelt saadab Soome politsei Eesti elanikule kirja kiiruseületamise ja trahvi kohta. Selliseid kirju on praeguseks saadetud Eestisse juba 70 ning kahel juhul on leidnud ka kinnitust, et adressaat on kirja kätte saanud.

Kirjas annab Soome politsei Eesti elanikule teada kiiruskaamera poolt fikseeritud lubatud sõidukiiruse ületamisest. Kirja adressaadile selgitatakse, et trahvi saab kätte Helsingis Malmi politseijaoskonnast või siis tuleb politseile vastata ning anda teada, kes kiirust ületanud auto roolis tegelikult viibis, kirjutab Ilta-Sanomat.

Uut meetodit hakati esimesena kasutama just Eesti puhul, sest politsei liiklusstatistika kohaselt on kiiruskaameratele vahele jäänud välismaiste sõidukite arvestuses kindlal esikohal Eesti numbrimärgiga autod.

"Tänaseks on saadetud 70 kirja ja kaks neist on tabanud ka märki," tunnistas liiklusohutuskeskuse juht Dennis Pasterstein.

Ehk praeguseks on seitsmekümnest kiiruseületajast suudetud trahvikiri kohale toimetada vaid kahele. Lisaks on kümnel korral teatatud Soome politseile, et roolis viibis keegi teine, kellele nüüd on politsei omakorda kirjad saatnud.

Kirjas on ka tähtaeg, mille jooksul tuleb käia ja trahvidokument vastu võtta. Kui isik oma trahvidokumendile õigeks ajaks järele ei tule, saab Soome politsei välismaalase tagaotsitavaks kuulutada.

"Muud võimalust meil ei ole. Kuulutame isiku ja sõiduki tagaotsitavateks ning märkamise korral peame kinni," lausus Pasterstein.

Trahvidokumenti ennast Soome politsei posti teel saata ei saa, sest seaduste kohaselt ei tohi kriminaalõiguslikke tagajärgi omavaid dokumente välismaale postiga toimetada.

Esialgu on Soome politseil kavas saata 200 kirja ning seejärel tööprotsessi analüüsida.

Eelmisel aastatel filmis Soome politsei automaatsete kaamerate abil 958 000 tundi liiklust ning selle aja jooksul möödus kaameratest sõidukeid 182 miljonil korral. Märkus või trahv tehti rohkem kui 600 000 auto puhul.

Soome politseil on lähiaastatel igal juhul kavas automaatset liiklusjärelevalve süsteemi oluliselt laiendada.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: