Tallinn lubab elektritõukside laenutajad linna maale

Elektrilised tõukerattad.
Elektrilised tõukerattad. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Tallinn kirjutab alla lepingule ettevõttetega Bolt ja Citybee, et võimaldada elektriliste tõukerataste paigaldamist linnale kuuluvale maale Kesklinnas ja Põhja-Tallinnas.

Tallinn lubab Citybee`l ja Boltil paigaldada tõukerattaid hommikuti kindlates kohtades linnamaale. "Perspektiivis võiks elektrilistest tõukeratastest saada osa linnatranspordi võrgust ja aidata vähendada autostumise taset," leidis Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Elektriliste tõukerataste laenutamine hakkab toimuma linna erinevatel platsidel kella 6.00-st kuni kella 00.00-ni. Hiljemalt kell 00.00 elektrilised tõukerattad teisaldatakse ettevõtte poolt ning hommikul pannakse uuesti välja.

Esimese kuu jooksul on elektriliste tõukerataste maksimaalne lubatud kiirus 20 km/h. Kui elektriliste tõukerataste teenuse osutamine on toimunud ilma tõrgeteta ja suuremate vahejuhtumiteta, tõstetakse kiirus 25 km-ni/h.

Esialgu antakse linna maa kahele ettevõttele kasutusse neljaks kuuks.

"Peale lepingu lõppemist analüüsime ettevõtetelt ja linnakodanikelt saadud tagasisidet, et mõelda läbi, kuidas peaks see teenus arenema linnas edasi," ütles Svet.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: