Siseministeerium keelaks valimisreklaamid vaid hääletusruumis

Valimisreklaamid.
Valimisreklaamid. Autor/allikas: ERR

Siseministeeriumi hinnangul tuleks valimisagitatsiooni piirangut muuta selliselt, et valimiste päeval oleks agitatsioon keelatud ainult hääletamisruumis, mitte kogu hoones, kus asub valimisjaoskond, nagu praegune seadus ette näeb.

"Regulatsioon, mis keelab valimisagitatsiooni ka ruumides, mille kaudu valija siseneb hääletamisruumi, kehtestati ajal, kui valimisjaoskonnad asusid peamiselt koolimajades, vallamajades jne, kus valija liikus hääletamisruumi vaid läbi ühe või kahe ruumi," on siseministeeriumi seisukoht, mille on kinnitanud minister Mart Helme.

"Praeguseks on juba mitmete valimiste ajal valimisjaoskonnad üle viidud suurtesse kaubanduskeskustesse, milles on palju sissepääse ja ruume," kirjutab ministeerium.

Seaduse täpne tõlgendamine on ministeeriumi hinnangul tekitanud probleeme, sest jääb arusaamatuks, millises ulatuses peab näiteks kaubanduskeskuses olema valimisagitatsioon piiratud.

Siseministeeriumi teatas vastuskirjas, et toetab justiitsministeeriumis koostatud eelnõu, mille eesmärk on keelata kaotada valimisagitatsioon, kuid eelloetletud tingimustel.

"Teeme ettepaneku muuta valimisseadustes käsitletavat valimisagitatsiooni keeldu selliselt, et valimisagitatsioon oleks keelatud ainult hääletamisruumis," teatas siseministeerium.

Kooskõlastusringil oleva Euroopa Parlamendi valimise seaduse, kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse, riigikogu valimise seaduse ja karistusseadustiku seaduse muutmise seaduse muudatuse eelnõuga on praeguses sõnastuses kavast tunnistada kehtetuks valimispäeval agitatsiooni tegemine, kuid piirang, et seda ei tohi teha hoones, kus asub valimisjaoskond, oleks jäänud kehtima.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: