TTJA andis välja uued raadioteenuse osutamise tegevusload

{{1562749140000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Stuudiomikrofon. Autor/allikas: Arne Holm/ERR

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) andis konkursi korras välja 28 uut raadioteenuse osutamise tegevusluba, mis hakkavad kehtima novembris. Kõigi praegu tegutsevate raadioteenuste tegevuslubade kehtivus lõppeb 16. novembril, seejärel hakkavad kehtima viieaastaseks perioodiks väljastatud uued load.

Tegevuslubade liikide lõikes anti konkursil välja 14 üleriigilise raadioteenuse, 13 regionaalse raadioteenuse ja üks rahvusvahelise raadioteenuse osutamise tegevusluba.

Konkursil väljaantud 28 tegevusloale esitati kokku 34 taotlust. 23 tegevusloa puhul esitati ühele tegevusloale üks taotlus. Neil juhtudel anti uued load välja lähtuvalt taotluste nõuetekohasusest.

Konkurents oli viiele tegevusloale, millele esitati kokku 11 taotlust, mida hindas TTJA juurde loodud nõuandev komisjon. Valikmenetluse käigus hindas komisjon taotluste vastavust kultuuriministri kehtestatud kõrvaltingimustele, sealhulgas kavandatud raadioprogrammi vastavust peamisele sihtrühmale.

Komisjoni hinnangu põhjal tehti ettepanekud TTJA peadirektorile anda välja tegevusload konkursil parima pakkumise teinud taotlejale ja keelduda lubade väljastamisest neile, kes ei osutunud valikmenetluses parimaiks pakkujaiks.

TTJA peadirektor Kaur Kajak märkis konkursi kokkuvõtteks, et raadiokuulajad võivad tunda heameelt, sest suurem osa tänaseid raadioprogramme saavad võimaluse jätkata ka uute tegevuslubade alusel, kuid on ka mõned uued tulijad, kes teevad Eesti raadiomaastikku mitmekesisemaks. Samuti paranevad mitme raadioprogrammi levialad ja nii jõuavad raadioprogrammid ka uute kuulajateni.

Paljudele kuulajaile ammu tuttavad raadioprogrammid saavad jätkata, nagu Kuku Raadio, Sky Plus, Star FM, Raadio Elmar, Raadio MyHits, Retro FM, Tre Raadio, Äripäeva Raadio, Pereraadio, SKY Raadio, Raadio Kadi, Ring FM, Narodnoje Radio, Nõmme Raadio, Rock FM, Power Hit Radio, Raadio 7, Russkoje Raadio, Jumor FM, DFM, Radio Volna, Semeinoje Radio, Radio ELI, NRJ, Ruut FM ja Kaguraadio (praeguse nimega Raadio Marta).

Uute tegevuslubade alusel jõuab peatselt eetrisse uus eestikeelne meelelahutuslik raadioprogramm Relax FM. Püsivalt hakkab tegutsema soome- ja inglisekeelseid saateid pakkuv programm SSS-Radio.

Paljudel raadiojaamadel laienevad levialad

TTJA sideosakonna juhataja Oliver Gailan ütles ERR-ile, et paljudel raadiojaamadel laienevad levialad. Ühelgi raadiojaamal leviala ei vähenenud.

"Raadiokuulajatele on hea meel teatada, et sügisest laieneb paljude raadiote leviala. Enamus sagedused jäid samaks, aga uued levialad, mis juurde tekkisid, on uute sagedustega," ütles Gailan.

Näiteks Retro FM-i on võimalik edaspidi kuulata ka Ida-Virumaal. Rock FM laieneb Pärnusse ja Tartusse. Kuku raadiot on edaspidi võimalik kuulata ka Muhumaal ja Võrumaal. Raadio Elmarit on võimalik edaspidi kuulata ka Ida-Virumaal ja Hiiumaal. Star Fm-i leviala täieneb Ida-Virumaal natuke. Power Hit Radiot saab kuulata edaspidi ka Viljandimaal. Raadio Volna leviala täieneb Ida-Virumaal. Tre raadio leviala täieneb Ida-Virumaal ja Viljandimaal. Jumor FM-i leviala täieneb Kallaste piirkonnas. Äripäeva raadiot on võimalik edaspidi kuulata ka Ida-Virumaal, Tartus, Pärnus, Läänemaal ja Saaremaal. Lisandub ka täiesti uus raadio Relax FM, mida on võimalik kuulata Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Saaremaal. Soome- ja ingliskeelse programmiga SSS raadio tuleb Tallinnasse.

Raskemat rokkmuusikat mänginud Raadio Mania, mis samuti luba taotles, seda ei saanud.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: