Peatänava arhitekt: linn ei ole meile oma analüüsi näidanud

Linn ei ole võimaldanud Tallinna peatänava kavandi autoritel tutvuda K-Projekti koostatud analüüsiga, mis tunnistas projekti sellisel kujul teostamatuks, ütles üks kavandi autoritest arhitekt Toomas Paaver "Aktuaalsele kaamerale".

Üks peatänava projekti autoritest, OÜ Linnalahendused arhitekt Toomas Paaver ütles, et linn ei ole K-Projektilt tellitud analüüsi neile saatnud, mistõttu on neil raske ka linnaga koostööd teha, mille puudumist linnapea Mihhail Kõlvart projekteerijatele ette heitis.

Paaver lükkas tagasi mitu pressikonverentsil kõlama jäänud väidet. Näiteks kinnitas ta, et Hobujaama tänavale kavandatava uue ristuva sadamatrammi liiniga on peatänava projektis algusest peale arvestatud, ehkki Kõlvart väitis vastupidist.

"Seda, et on raskeid kohti - ristmikke -, seda me oleme ka kogu aeg teadvustanud ja pidevalt ka lahendanud. See loomulikult ongi keeruline nii prjekteerija kui tellija ehk siis linna enda poolt," ütles Paaver.

Ta lisas, et ühistranspordi kuhjumist ja sellest tulenevaid madalaid keskmisi sõidukiirusi ei saa lahendada üksnes peatänava projekteerijad, vaid see vajab koostööd linnaga, kes peab üle vaatama nii ühistranspordi marsruudid, graafikud kui ka fooritsüklid.

Linna taganemisotsust nimetas Paaver tahte puudumiseks.

"Linn on lihtsalt oma plaane muutnud, tahab enne teha teab mis põhjusel enne teised tänavad valmis," viitas Paaver Estonia puiestee ja Rävala puiestee projektide eelistamisele ennaktempos.

Paaveri sõnul olid need vaid mõned nüansid, mida linn peatänava projektile ette heitis, kuid koostööd arhitektuurse lahenduse viimistlemiseks saab teha üksnes siis, kui linn soostub analüüsi kavandi autoritega ka jagama.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: