Korduvalt eksnaisele lähenemiskeeldu rikkunud mees vahistati

Prokuratuuri vapp.
Prokuratuuri vapp. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Viru ringkonnaprokuratuur taotles 33-aastase mehe vahistamist, kes rikkus korduvalt kohtuotsusega kohaldatud lähenemisekeeldu endise abikaasa suhtes. Kohus pidas prokuratuuri taotluse põhjendatuks ning võttis kahtlustatava kuni kaheks kuuks vahi alla.

Taotluse esitanud prokurör Sergei Listov ütles, et mees on varasemalt korduvalt kriminaalkorras karistatud.

"Tänavu jaanuaris tunnistas Viru maakohus mehe süüdi endise abikaasa tapmisega ähvardamises, lisaks kohaldati tema suhtes lähenemiskeeldu. Vaatamata sellele, et mehel oli keelatud läheneda kannatanule lähemale kui 100 meetrit ning suhelda temaga telefoni teel ja sotsiaalvõrgustiku kaudu, on ta korduvalt talle määratud keeldu rikkunud," ütles Listov.

Ühtlasi esitati käimasolevas kriminaalasjas mehele kahtlustus ka vägivalla kasutamises endise abikaasa suhtes.

"Vägivaldse vahistatu püüded tungida järjekindlat endise abikaasa korterisse tekitasid nii korteriomanikule kui ka nende ühistele alaealistele lastele sügava emotsionaalse trauma ja hirmutunde," märkis prokurör.

Kohus nõustus prokuratuuriga, et vahistamise  kohaldamine  on  vajalik  uute kuritegude toimepanemise vältimiseks ning kannatanu  ja  alaealiste  laste  kaitse tagamiseks.

Jõhvi politseijaoskonna uurija Ljubov Šarabanova sõnul on lähenemiskeelu kohaldamine kiire võimalus kannatanule inimväärne elukeskkond luua.

"Lähenemiskeelu kohaldamise puhul ei ole tegu lihtsalt formaalse seadusest tuleneva terminiga. See on  vahend, mille abil saab riik kannatanut aidata. Ning inimest, kes rikub kohaldatud lähenemiskeeldu, võetakse ka vastutusele," märkis uurija.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: