Tänavu on avastatud Eestis eelmistest aastatest oluliselt vähem võltsitud eurosid

Selle aasta esimese kuue kuuga avastati Eestis 117 võltsitud europangatähte, mida on oluliselt vähem kui eelmistel aastatel.

Euroopa keskmisega võrreldes küll Eestis palju valerahatähti ei avastata, aga sularaha kasutajad peaksid siiski olema tähelepanelikud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõige enam avastatakse Eestis võltsitud 50- ja 20-euroseid rahatähti.

Kuigi enamasti võltsitakse paberrahatähti, siis tuleb ette ka müntide võltsimist. Selliseid juhtumeid tuvastati poolaasta jooksul 52.

Politsei- ja piirivalveamet juhib tähelepanu, et valeraha võib tunduda kohe katsudes teistsugusena. Erineda võib ka värv ja puududa vesimärgid.

PPA soovitab kauplejatel võimalusel kasutada eurodetektorit.

Eesti Panga sularahaeksperdi Meelis Metuse sõnul on võimalik ilma abivahenditeta kontrollida, kas tegemist on päris europangatähega.

"Juhiksin tähelepanu pangatähe servas olevale smaragdrohelisele numbrile, mis muudab kallutades värvi rohelisest tumesiniseks. Lisaks on teise seeria pangatähe servades lühiksed reljeefsed jooned, mida saab kontrollida, libistades lihtsalt sõrmega üle. Ja lisaks vastu valgust vaadates võiks uurida tähelepanelikumalt pangatähe valget osa, kus on näha printsess Europe portree ja nimiväärtus number viis," selgitas Metus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: