Siseministeerium astub maksumaksjate liidust välja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rahakott.
Rahakott. Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Siseministeerium soovib välja astuda Eesti Maksumaksjate Liidust, kuna maksupoliitika kujundamine ei ole siseministeeriumi põhitegevus. Liidu liikmeks olemine maksab ministeeriumile aastas 90 eurot.

"Siseministeerium koos allasutustega seisab selle eest, et iga Eesti elanik tunneks, et tal on siin turvaline elada ning Eesti piir ja riigikord oleks hoitud. Kuna maksupoliitika kujundamine ei ole siseministeeriumi põhiline tegevusvaldkond, palume lõpetada siseministeeriumi liikmelisus MTÜ-s Eesti Maksumaksjate Liit alates 5. augustist 2019," seisab kantsler Lauri Lugna saadetud kirjas.

Siseministeerium astus Eesti Maksumaksjate Liitu aastal 2000 finants- ja palgaarvestuse valdkonnaga seonduva maksualase teabe saamiseks, sealhulgas riigikohtu praktika, juriidiliste seisukohtade, maksuseaduste kommentaaride jms osas, ütles ERR-ile ministeeriumi kommunikatsiooninõunik Pia Kuusik.

"Väljaastumise põhjuseks on asjaolu, et siseministeeriumi valitsemisala finants-, palga- ja personaliarvestus toimub täna hoopis Riigi Tugiteenuste Keskuses (RTK), kes on ühtlasi ka kompetentsikeskuseks siseministeeriumi valitsemisalas tehtavate kuludega seonduvate maksuküsimuste lahendamisel," lisas ministeerium.

Liitu kuulumine läks ministeeriumile aastas maksma 90 eurot. See sisaldas infoteenust, "Maksumaksja" aastatellimust ning maksuseaduse kommentaare.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: