Venemaa taunib Skripali juhtumiga seotud USA uusi sanktsioone

Kaitseülikonnas uurijad pingi juures, kust mürgitatud Skripalid teadvusetult leiti.
Kaitseülikonnas uurijad pingi juures, kust mürgitatud Skripalid teadvusetult leiti. Autor/allikas: AFP PHOTO / Ben STANSALL/ Eesti Meedia/ Scanpix

Vene suursaatkond USA-s mõistis hukka Washingtoni järjekordsed sanktsioonid 2018. aastal Suurbritannias topeltagendi Sergei Skripali keemiarelvaga ründamise eest.

Skripali ja tema tütre mürgitamises nõukogudeaegse närvimürgiga Novitšok süüdistatakse Vene luuret.

Venemaa eitab seost juhtumiga ja saatkonna sõnul on sanktsioonid järjekordne katse karistada neid, kes keelduvad Washingtoni diktaadile allumast ning kaitsevad oma riiklikke huve.

"Me ei ole näinud tänini mingeid tõendeid Venemaa seotusest Salisburys juhtunuga ja Briti pool on keeldunud tegemast Venemaaga koostööd juhtumi uurimiseks," ütles saatkond sotsiaalmeedias avaldatud teates.

"Selle asemel on Washington otsustanud võtta endale supervõmmi ja ülemkohtuniku fuktsioonid õigusega otsustada, kes on süüdi, ja määrata neile karistusmeetmed. Venemaa ei kahetse ega võta endale Skripali juhtumi eest süüd," seisab teates.

Saatkond süüdistab Washingtoni õigusriigi põhimõtete rikkumises ja süütuse presumptsiooni eiramises.

Saatkond väidab, et Venemaa hävitas kõik oma keemiarelvavarud juba 2017. aastal, USA ei ole omi aga ikka veel hävitanud ning lükkab tähtaega üha edasi.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: