Jõustub USA teine Salisbury keemiarünnakuga seotud sanktsioonipakett

Briti keemiarelvaekspert Salisburys 2018. aasta märtsis.
Briti keemiarelvaekspert Salisburys 2018. aasta märtsis. Autor/allikas: PA Pictures/Scanpix

Esmaspäeval jõustub teine USA Vene-vastaste sanktsioonide pakett, mis on seotud Suurbritannias Vene-Briti topeltagendi Sergei Skripali ja tema tütre Julia ründamisega keemiarelvaga.

5. augustil teatas USA rahandusministeeriumi välisinvesteeringute seireamet (OFAC), et Salisbury keemiarünnaku eest kehtestatud teine sanktsioonipakett jõustub 26. augustil, ja välisministeerium kinnitas seda 23. augustil.

Sellest sanktsioonipaketist lähtuvalt takistab Washington rahvusvahelistes rahandusasutustes nagu Maailmapank ja Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) Venemaale krediitide ja rahatehnilise abi andmist, karmistab Venemaale kaupade ja tehnoloogiate müümisel litsentseerimiskorda, keelab USA pankadel osaleda Vene riigivõla esmaturul ja anda Vene valitsusele krediiti.

Briti võimude sõnul mürgitasid Skripalid 2018. aasta 4. märtsil nõukogudeaegse närvimürgiga Novitšok Vene sõjaväeluureteenistuse (GRU) ohvitserid. Novitšoki kasutamist Skripalide vastu on kinnitanud ka Keemiarelvade Keelustamise Organisatsioon (OPCW).

Moskva eitab seost vahejuhtumiga, mis on viinud Vene-Briti suhted madalseisu.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: