Riigikontrolli audit näitab haiglate vähest valmisolekut hädaolukordadeks

Vaade haigla operatsiooniruumi
Vaade haigla operatsiooniruumi Autor/allikas: Zumapress / Scanpix

Riigiasutuste hädaolukordade valmisolekut uurinud riigikontroll avastas palju puudujääke, nii näiteks pole haiglad kriisiks valmis ja satuks elektrikatkestuse puhul hätta.

"Muu hulgas selgub sellest, et kui Eestit peaks tabama ulatuslik elektrikatkestus, milleks piisab ka tavalisest sügistormist, puudub paljudel haiglatel võimeklus iseseisvalt hakkama saada," kirjutab Postimees.

Kui haiglates ka on varugeneraatorid, mis käivitataks elektrikatekstuse korral, siis need ei vasta vajalikule võimsusele, mis tähendab, et elektrit saaks ainult kõige olulisemad masinad ja tööprotseduurid - kirurgid, erakorraliste patisentide ravi, inimeste elushoidmiseks vajalikud aparaadid, teatab leht.

Terviseameti koostatud aruande kohaselt oleks vaja investeerida 21 miljonit eurot, et tagada vältimatu abi andmine haiglates ka keeruliste tingimuste korral, kuid valitsus jättis selle raha esmasesse riigieelarve strateegiasse lisamata.

Postimees märgib ka, et need, kes peaksid puudujäägid kaotamise eest vastutama, ei ole seda teinud ning samuti puudub selgus, kuidas seda teha.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: