Hiina võimud kahtlustavad Austraalia kodanikust akadeemikut spionaažis

{{1566888240000 | amCalendar}}
Foto: twitter.com/yanghengjun

Hiinas vahistati spionaažis kahtlustatuna Austraalia kodakondsusega akadeemik ja kirjanik, teatas teisipäeval välisminister Marise Payne.

Ministri andmetel on Yang Hengjuni hoitud kinni juba mitu kuud, kuid ametlikult vahistati teadlane 23. augustil.

"Meil on tõsine mure seoses doktor Yangi heaolu ja kinnipidamise tingimustega seoses," sõnas Payne.

Väljaande Guardian info kohaselt sai Yang Austraalia kodakondsuse 2002. aastal. Varasemalt oli ta töötanud Hiina välisministeeriumis.

Teadlase vahistamine pingestab kindlasti veelgi kahe riigi suhteid.

Austraalia ja Vietnam väljendasid reedel muret Lõuna-Hiina merel puhkenud pingete üle pärast Hanoi väiteid, et Hiina uurimislaev on rikkunud selle majandusvööndi piiri ja häirib Vietnami gaasiuurimistegevust.

Austraalia peaminister Scott Morrison kohtus Vietnami pealinnas oma ametivenna Nguyen Xuan Phuciga. Ühisavalduses kutsusid valitsusjuhid pidama lugu rahvusvahelisest õigusest ja navigatsioonivabadusest. 

Hiina ärgitas Austraaliat mitte sekkuma austraallase kinnipidamisse

Austraalia ei tohiks sekkuda Hiina kohtumenetlusse, teatas Hiina pärast seda, kui oli tunnistanud austraallase Yang Juni kinnipidamist spionaažisüüdistuse alusel.

"Soovin rõhutada, et Hiina on riik, mida valitseb seadus. Austraalia pool peaks siiralt austama Hiina kohtuvõimu suveräänsust ega tohi sekkuda ühtegi kaasusesse, mida Hiina menetleb," ütles välisministeeriumi pressiesindaja Geng Shuang.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: