Kuninganna kiitis Briti parlamendi tööseisaku heaks

{{1567004040000 | amCalendar}}
Foto: PA Pictures/Scanpix

Kuninganna Elizabeth II kiitis kolmapäeval heaks Briti valitsuse taotluse peatada Brexiti eel parlamendi töö kuni 14. oktoobrini.

Heakskiitu oodati, sest kuninganna on oma pikal valitsusajal hoidunud poliitikasse sekkumisest ja lähtunud otsustes valitsuse nõuannetest.

Peaminister Boris Johnson rääkis kuningannaga kolmapäeval ning taotles temalt parlamendi töö peatamist septembris kuni 14. oktoobrini. Kuninganna heakskiitvas otsuses öeldakse, et töö peatub kõige varem 9. septembril ja hiljemalt 12. septembril.

Praktikas aga tähendaks see seda, et rahvasaadikutel ei pruugi jääda aega astuda samme ja võtta vastu seadusi, mille abil saaks ära hoida Ühendkuningriigi lahkumise Euroopa Liidust ilma igasuguse leppeta.

Johnson on lubanud, et Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust igal juhul 31. oktoobriks ehk praeguse ajapikenduse lõpuks.

Riigi Brexiti-minister Stephen Barclay hoiatas kolmapäeval, et kui Suurbritannia peaks lahkuma Euroopa Liidust leppeta, siis langeb liidu õlgadele painduvuse puudumise süü.

"Kui lahkub 31. oktoobril leppeta, siis hakkavad inimesed tulevikus küsima, miks näitas EL üles sellist painduvuse puudumist," ütles Barclay Pariisis toimunud ärikonverentsil.

"Eriti hakkab neile hämmingut tegema küsimus miks me võtsime selle tõelise riski novembris, et saada 2020. aasta lõpuks sajaprotsendist garantiid riskide puudumisest Iiri piiril," lisas ta.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: AP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: