Rakvere volikogu täitis kohtu otsuse ja toetab LGBT festivali rahaga

LGBT filmifestivali korraldaja Keio Soomelt
LGBT filmifestivali korraldaja Keio Soomelt Autor/allikas: ERR

Rakvere linnavolikogu, võttes aluseks Tartu halduskohtu otsuse, toetab lisaks esialgsele 300 eurole veel 1200 euroga kolmanda LGBTI+ filmifestivali Festheart korraldamist.

Tänavu talvel otsustas Rakvere linnavolikogu MTÜ SevenBow korraldatavat filmifestivali Festheart toetada rahaliselt 300 euroga, kuigi MTÜ oli küsinud 1500-eurost toetust ja sai selleks volikogu kultuurikomisjonilt ka põhimõttelise nõusoleku, kirjutab Virumaa Teataja.

MTÜ SevenBow kaebas aga volikogu otsuse kohtusse ja sai Tartu halduskohtust kinnituse, et Rakvere linnavolikogu käitus seadusevastaselt ning peab ettevõtmist toetama kokku 1500 euroga.

Kuna otsus tehti suvel, mil volikogul oli istungite vaheaeg, ei kaevanud Rakvere kohalik võim seda ka edasi.

Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami sõnul selgus, et volikogu enda varasemalt kehtestatud reeglid ei anna enam õiguslikku alust keelduda nimetatud festivali toetamisest, kuigi talvel oldi volikogus seisukohal, et Rakvere linn ei peaks seksuaalvähemuste teemasid käsitlevate filmide festivali toetama.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: Virumaa Teataja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: