Galerii: Narvas kuulutati välja koolirahu

{{1567342080000 | amCalendar}}

Narvas Hermanni kindluses kuulutati pühapäeval välja koolirahu.

Koolirahu kindlustamine on haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul üks neist teemadest, mis uuel õppeaastal erilist tähelepanu saab.

"Igal aastal kuulutame välja koolirahu, et uuendada lubadust: me hoolime üksteisest ja hoolitseme üksteise eest. Kool peab olema koht, kus valitseb sõbralik ja toetav meeleolu ning kus ei ole kohta kiusul ja vägivallal. Soovin väga, et uus kooliaasta olekski t e g e l i k u l t, olekski p ä r i s e l t koolirahule pühendatud!" ütles minister ja kutsus kõiki üles märkama ja ennetama kiusamiskäitumist.

Kooliaasta alguse puhul kuulutati Narvas välja koolirahu ja sõlmiti üle-eestiline koolirahu leping, millega toetatakse sõbralikku ja turvalist koolikeskkonda. Koolirahu liikumisega liitus tänavu 37 Eesti kooli ligi 8500 õpilasega. Koolirahu kuulutati välja juba 20. korda ja tseremoonia toimub ühes kindlas linnas, milleks seekord sai Narva, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Koolirahu leping on sümboolne kokkulepe, millel on kindlasti kaudne mõju. Selleks, et koolirahu valitseks kogu kooliaasta vältel, on Eesti koolides planeeritud aasta läbi koolirahutegevusi.

"Olen täiesti veendunud, et mida rohkem me sellele tähelepanu pöörame, et kooliõhkkond oleks turvaline ja keegi ei tunneks tõrjutuna, veelgi enam, et keegi ei tunneks ennast ohustatuna, seda rohkem see koolis ka tegelikult teoks saab. Aga neid lapsi, kes tunnevad ennast väga-väga halvasti või jõuavad psühholoogi või psühhiaatri juurde, neid on Eestimaal liiga palju," nentis haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

 

Toimetaja: Mait Ots, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: