Tallink ja Eckerö Line naudivad reisijarekordeid

Eckerö Line'i uus laev Muugal
Eckerö Line'i uus laev Muugal Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallink vedas esmakordselt ettevõtte ajaloos augustikuus oma laevadega üle miljoni reisija ning sõidutas tänavu neljandat kuud järjest rekordarvu inimesi. Suvistest rekordtulemustest Helsingi-Tallinna liinil teatas ka Eckerö Line.

Tallinki laevad vedasid augustikuus kõikidel liinidel kokku 1 017 565 reisijat, mis on 2,5 protsenti rohkem kui eelmise aasta augustis ning reisijate arv kasvas kõikides ettevõtte segmentides 2018. aasta sama perioodiga võrreldes. Ettevõte vedas seni suurima arvu reisijaid augustikuu kohta Eesti-Rootsi liinidel ning Läti-Rootsi liinil. Eesti-Soome liinidel on ettevõte varasemalt vaid ühel korral vedanud augustikuus rohkem reisijaid.

Tallink Grupi kõigil liinidel veetud kaubaühikute arv vähenes selle aasta augustis eelmise aasta sama kuuga võrreldes 3,2 protsenti võrra. Veetud kauba hulk jätkas kasvu Soome-Rootsi liinidel, kus augustis veeti 7,6 protsenti rohkem kaupa kui mullu samas kuus.

Juunist augustini oli Eckerö Line'i reisijate arv möödunud suvega võrreldes peaaegu 10 protsenti suurem. Juulis reisis Eckerö Line'i laevadega rekordiliselt 242 505 reisijat – umbes 30 000 reisijat rohkem kui mullu – , purustades eelmise rekordi 14 protsendiga.

Eckerö Line'i tegevdirektori Taru Keroneni sõnul tuleneb reisijate arvu kasv reisijate huvist mõlema laeva nii MS Finlandia kui ka uue reisiparvlaeva MS Finbo Cargo vastu. Väiksem mõju näib olevat ka Eesti alkoholiaktsiisi langetamisel ning Tallinna populaarsuse tõusul Soome turistide hulgas.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: