Eesti Post hakkab reklaame komplektidena postkasti panema

Nilbe küla postkastid.
Nilbe küla postkastid. Autor/allikas: Mirjam Nutov/ERR

Eesti Post hakkab reklaami postkastidesse panema komplekteerituna ehk kahelt poolt servast väikse kleepsuga kinni panduna, mida võimaldab teha kevadel soetatud uus masin.

Tänavu kevadel ostis Eesti Post uue reklaamikomplekteerimismasina, mis komplekteerib reklaamid üheks komplektiks ja reklaamlehti hoiab koos väike kleepsutükk trükiste serval. Postiettevõtte teatel on see kõige keskkonnasäästlikum lahendus reklaamide pakendamiseks, võrreldes täieliku kiletamise, paberkaante või muude variantidega.

Uus tehnoloogia reguleerib ka komplekti paksust ja arvestab postkastide standardmõõtmetega. 

Reklaamide komplekteerimine  lihtsustab reklaamide ettevalmistamist ja ka postikulleri tööd, sest reklaamid saabuvad talle postkasti kaupa komplekteerituna ja need saab korraga postkasti panna.

Erimõõdulised ja erikujulised materjalid jõuavad postkasti endiselt eraldiseisvalt.

Esimesed komplekteeritud reklaamid jõudsid Hiiumaale, Haapsallu ja Lihulasse. Järgmisena lisandusid Valga, Viljandi ja Tõrva, Saaremaa, Võru, Põlva ja Tallinn. Eelolevate nädalate jooksul laienetakse üle kogu Eesti.

Uus tehnoloogia aitab tunduvalt vähendada postiringieelset käsitsitööd ning kiirendab ja lihtsustab kandjate tööd kanderingil.

Uudse reklaamikomplekteerimise liini ostis Eesti Post Šveitsist reklaamimasinaid tootvalt ettevõtelt Ferag. Sama tootja liinid on kasutusel ka USA-s, Soomes, Rootsis, Austrias, Prantsusmaal ja Saksamaal. Eestisse paigaldatud masin on praegu kõige uuem ja modernsem. 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: