Eesti uus suursaadik Saksamaal andis üle volikirja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Alar Streimann ja liidupresident Steinmeier
Alar Streimann ja liidupresident Steinmeier Autor/allikas: Välisministeerium

Kolmapäeval andis Eesti uus suursaadik Saksamaa liitvabariigis Alar Streimann Berliinis üle volikirja president Frank-Walter Steinmeierile.

Streimann on varem olnud Eesti suursaadik Rootsis, Prantsusmaal, Monaco vürstiriigis ja Tuneesias ning Euroopa Nõukogu, OECD ja UNESCO juures.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses märkis liidupresident Steinmeier ära Saksamaa ja Eesti suurepärased kahepoolsed suhted ning meenutas oma mitmeid visiite Eestisse.

Suursaadik Streimann tõstis omalt poolt esile Saksamaa panust meie regiooni julgeolekusse, eriti Balti õhuturbesse ning samuti pidevalt laienevat majanduskoostööd.

Lisaks vahetati mõtteid Saksamaa eelseisva Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise üle ja laiemalt julgeolekupoliitilisest olukorrast Euroopas.

Streimann asus välisministeeriumisse tööle 1991. aastal. Ta on töötanud välisministeeriumi välismajanduspoliitika osakonna peadirektorina, Euroopa integratsiooni asekantslerina ning Euroopa Liiduga liitumise pealäbirääkijana. Aastail 2011-2015 töötas Streimann välisministeeriumi kantslerina.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: