Veho ostab Silberauto

{{1568701440000 | amCalendar}}
Foto: Silberauto

Soome päritolu automüüja Veho ja Väino Kaldojale kuuluv Silberauto sõlmisid lepingu, mille järgi ostab Veho Silberauto ettevõtted Eestis ja Leedus. Veho tegevjuht Juha Ruotsalainen ütles, et Silberauto bränd jääb samaks ja kliendi jaoks ei muutu midagi.

Tehingu tulemusel kasvab Veho aastakäive pooleteist miljardi euroni.

Veho ja Silberauto leping hõlmab nelja ettevõtte – Silberauto AS, Silberauto Eesti AS, Silberauto UAB, AS Silwi Autoehitus – tegevust, nende müügiesindusi ja edasimüügiõigusi. Ettevõtete kinnisvara – müügi- ja teeninduskeskused Eestis ja Leedus – jäävad Silberauto senisele omanikule.

Tehingu teostumine eeldab konkurentsiameti ja Daimler AG nõusolekut.

Juha Ruotsalainen ütles ERR-ile, et olukord autotööstuses muutub üsna kiiresti ja see tähendab, et riigi suurimaks ettevõtteks olemisest enam ei piisa.

"See tähendab, et sa pead olema suurim kogu regioonis. See oli üks strateegiline eesmärk Veho jaoks," selgitas ta.

Ruotsalaineni sõnul jätkab Silberauto ka pärast tehingu teostumist eraldi ettevõttena tegutsemist ja mingeid suuri muudatusi ei plaanita. Seega ei muutu ei kaubamärk, kontorid ega pakutavad teenused ehk tavalise kliendi jaoks jääb kõik samaks.

Tehingu hind on Veho tegevjuhi sõnul konfidentsiaalne.

Silberauto asutaja ja omanik Väino Kaldoja ütles, et autoturgu ootab ees konsolideerumine ning neist kolm korda suurem Veho oma kompetentsi ja mastaabiga loob ettevõtte arenguks ja laienemiseks lisavõimalusi.

Enda edasise tähelepanu ja energia suunab Kaldoja enda sõnul tulevikku. "Kuna mind on alati köitnud inseneeria, siis pühendun noorte inimeste innustamisele, nende tehnikahuvi tõstmisele ja väljundite avardamisele," sõnas Kaldoja.

Veho juhatuse aseesimees ja omanikperekonna esindaja Philip Aminoff ütles, et tehinguga seoses algab Veho 80-aastases ajaloos uus tähelepanuväärne etapp, sest Veho tugevat kogemust Mercedes-Benzi esindamisel Soomes ja Rootsis hakkab Eestis ja Leedus täiendama Silberauto turupositsioon ja oskusteave.

"Sellest sünnib suurepärane tervik," lausus Aminoff.

Silberauto on Eesti üks suuremaid ja vanemaid ettevõtteid. Silberauto alustas tegevust 1990. aasta juunis, lisaks Eestile tegutsetakse alates 2002. aastast ka Leedus. Kontserni käive ulatus möödunud aastal 387 miljoni euroni ja kasum 6,2 miljoni euroni.

Lisaks Daimler gruppi kuuluvate kaubamärkide esindamisega tegeleb Silberauto alates 2000. aastast Jeep sõiduautode, 2004. aastast Mitsubishi ja 2015. aastast Maserati edasimüügi ja teenindusega. Ettevõttele kuuluvad Eestis müügi- ja teeninduskeskused Tallinnas Järvel ja Ülemistel, Tänassilmas ja Maardus ning Tartus, Viljandis, Pärnus, Kuressaares, Rakveres ja Jõhvis. Silberauto UAB esindused Leedus paiknevad Vilniuses, Kaunases ja Klaipedas.

Soome Veho on 1939. aastal rajatud automüügi ettevõte, mis tegutseb lisaks Soomele ka Rootsis ja Baltimaades. 2018. aastal ulatus ettevõtte käive 1,2 miljardi euroni, sellest viiendik tuli Rootsist ja Baltimaadest. Firma on asutamisest peale kuulunud samale perekonnale.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: