Politsei: oht Aivar Rehe elule ja tervisele tuleneb temast endast

{{1569313620000 | amCalendar}}

Põhja prefektuuri operatiivjuht Valdo Põder ütles teisipäeval ERR-ile antud intervjuus, et kuigi Aivar Rehe kadumisega ei välista politsei ühtegi versiooni, keskendutakse tema otsingutele kodu ümbruses ja arvestatakse, et peamine oht tema elule tuleneb temalt endalt. Teisipäeva jooksul ei ole otsingud tulemusi andnud.

Millised on viimased aregud seoses Aivar Rehe otsingutega?

Hetkel on arengud sellised, et me ei ole teda veel leinud.

Millises faasis otsingud on ja keda praegusel hetkel otsingutes kaasatakse?

Me otsime ikka nende samade vahenditega, kellega eile. Metsas on nii politseinikud, abipolitseinikud, on tulnud ka mõned vabatahtlikud. Meil on kokku lepitud, et päeva peale inimesi veel lisandub. Aga eks me kontrollime meile laekunud vihjeid.

Hetkel on siiski meie otsingud koondunud tema kodu ümbrusele.

Kas te saate täpsustada, mil moel võib tema elu ohus olla, nagu politsei on öelnud?

Ma arvan, et see on piisavalt palju välja antud informatsiooni, kõik suudavad need järeldused teha. Aga oht tema elule ja tervisele tuleneb temast endast hetkel.

Politsei on öelnud ka seda, et kolmandad isikud temale ohtu ei kujuta, samas on inimesi, kes hakkavad erinevaid niite kokku viima. Kas te saate kinnitada, et tema kadumine ei ole seotud Danske panga rahapesuskandaaliga ja uurimisega?

Eks see on täiesti arusaadav, et sellise inimese kadumine, arvestades tema lähiminevikku, tekitab hästi palju küsimusi ja spekulatsioone. Ka politsei ei ole hetkel välistanud ühtegi versiooni.

Aga see, et me teda nii aktiivselt sealt kodu ümbert otsime, tähendab meie jaoks seda, et hetkel on see meie peamine versioon. Samas ei ole me minetanud võimalust, et seal taga on miskit muud, aga hetkel oleme keskendunud füüsilisele otsimisele.

Kas ta jättis kodust lahkudes endast maha ka mingi kirja või teate?

Ma ei hakka kindlasti üksikasjalikke detaile avama, eelkõige tema enda ja tema perekonna kaitseks.

Aga nii nagu varasemalt on öeldud, see olustik viitab sellele ja sellepärast me neid otsinguid sealt kodu ümbert praegu ka teeme.

Mis on otsingute edasised etapid? Et kui näiteks tänase päeva jooksul teda ei leita, kas siis muudetakse kuidagi otsingute taktikat?

Jaa, me lähemegi edasi step-by-step. Täna me kindlasti veel aktiivselt otsime, vaatame kuhu me otsingutega õhtuks jõuame. Ja õhtul tulevad juba uued otsused uue informatsiooni pealt.

Fakt on ka see, et lõputult me sinna suurte jõududega metsa läbi kammima jääda ei saa. Eks peame mingil ajal vastu võtma mingid otsused, kuidas me edasi läheme.

Kas soovite veel lisada midagi olulist?

Soovin lisada seda, et ootame inimestelt, kellel võib olla Aivar Rehe kadumisjärgsest liikumisest mingisugust informatsiooni, et see politseile edastataks. Me kindlasti kontrollime kõiki vihjeid ja iga vihje on tänu väärt.

 

Koduümbrus saab varsti läbi kammitud

Valdo Põder lisas õhtul "Ringvaate" saates, et uut informatsiooni päeva jooksul laekunud ei ole, kõik laekunud vihjed on üle kontrollitud, kuid need pole õigeks osutunud. Kui kogu kodulähedane metsatukk läbi kammitud saab, tuleb muuta taktikat, sest sealt teda leida siis enam lootust ei ole ja sel juhul võib ta olla ükskõik kus.

"Tahame selle metsaala kiiresti läbi käia, loodame teda sealt elusalt ja tervelt leida. Kui räägime suitsiidist, siis mida aeg edasi, seda väiksem võimalus teda kusagilt elusa ja tervena leida on," ütles Põder. "Aivar läks kodust ära selliselt, et kaks kätt taskus, mitte kellelegi mitte midagi ei ölenud. Oleme otsingud koduümbrusesse suunanud, aga kui need tulemust ei anna, siis mingil hetkel pole enam vahet, kust teda otsida, tõenäosus on sama suur."

Teisipäeval võttis otsingutest osa umbes 50 inimest. Otsijad moodustasid ahelikke, kammisid läbi nii metsatuka kui mereäärse, läbi on käidud kõik kohad, kus Aivarile meeldis käia. Otsingusse kaasati ka droonid.

Politsei kontrollib endiselt ka kõiki teisi versioone, ent see võtab aega.

Aastas kaob 4000 inimest

Põder ütles, et aastas kaob umbes 4000 inimest, kellest 98 protsenti leitakse kiiresti üles.

"Igal kadumisel on alati oma lugu," täheldas Põder ja ütles, et otsinguid võib venitada see, kui pereliikmed ei taha politseile kõigest rääkida, mis nende jaoks oluline võib olla.

"Üldjuhul lähedased ei taha rääkida oma perekonna kohta halbu asju. Näiteks kellegi lapsed pole sellised, kes käivad ühelt peolt teisele jne. Tihti lähedased meie jaoks olulist informatsiooni varjavad," ütles Põder.

 

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: