Vikerraadio peatoimetaja Ingrid Peek annab teatepulga üle Janek Lutsule

Ingrid Peek
Ingrid Peek Autor/allikas: Ingrid Peek / Vikerraadio / ERR

Alates 4. novembrist asub Vikerraadio uue peatoimetajana ametisse Janek Luts. Viimased kaks aastat peatoimetaja ametit pidanud Ingrid Peek lahkub omal soovil, et keskenduda loomingulisele tööle.

ERR-i juhatuse esimees Erik Roose ütles, et Ingrid Peek avaldas soovi lahkumiseks juba suve algul, kuid nõustus jätkama uue peatoimetaja leidmiseni.

"Rahvusringhäälingus töötamine on olnud privileeg ning Vikerraadio peatoimetajaks olemine suur au," tänas Ingrid Peek oma kolleege.

"Nii rahvusringhääling kui ka Vikerraadio kuulajad saavad Ingridi tehtuga rahule jääda. Eetrisse on tulnud uusi teemasid ja saateid, Vikerraadio on muutunud sotsiaalmeedias ja mujal nähtavamaks, kuulatavus on tõusnud ligi 10 protsenti. Täname Ingridit pühendunud töö eest Vikerraadio juhtimisel," ütles ERR-i juhatuse liige ja varem samuti Vikerraadiot juhtinud Riina Rõõmus.

"Usume, et uus peatoimetaja Janek Luts suudab olla sama edukas ning tänu oma pikale ajakirjandus- ja raadiojuhi kogemusele lisada veelgi hoogu Eesti kõige olulisema raadiojaama tegevusse," lisas Erik Roose.

Hetkel õiguskantsleri kantselei kommunikatsioonijuhina töötav Janek Luts alustas raadiotööd 1993. aastal Tartu Raadios. Aastatel 2003-2011 oli ta Kuku Raadio peatoimetaja, seejärel Eesti Ekspressi peatoimetaja. Eesti Rahvusringhäälingus on Janek Luts tegelenud arendusjuhina venekeelse telekanali ETV+ ettevalmistamisel, kaastööd on ta teinud ETV-s ja Raadio 2-s.

Kantar Emori raadiouuringu andmetel on Vikerraadiol üle 300 000 kuulaja, neist  ligi pooled kuulavad Vikerraadiot iga päev.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: