Eestit esindas Chiraci matustel suursaadik ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Suursaadik Clyde Kull.
Suursaadik Clyde Kull.

Eesti poolt osales esmaspäeval toimunud Prantsuse ekspresidendi Jacques Chiraci matustel meie suursaadik Pariisis.

"Eestit esindas endise Prantsusmaa presidendi Jacques Chiraci matustel suursaadik Clyde Kull. Eesti suursaadikul on olnud varasem isiklik kokkupuude Chiraciga president Lennart Meri ja Eesti peaministreid saates, sealjuures Euroopa Ülemkogude raames," ütles välisministeeriumi pressiesindaja ERR-ile.

Ta lisas, et Chiracil oli oluline roll Eesti kutsumisel Euroopa Liidu liitumisrääkimiste protsessi. Chirac oli Prantsusmaa president aastatel 1995-2007, Eesti sai Euroopa Liidu liikmeks 2004. aastal.

"Eesti leinab üheskoos Prantsuse rahvaga," lisas välisministeeriumi pressiesindaja.

Pariisi Saint-Sulpice´i kirikus peetud mälestusteenistusel osales lisaks Prantsuse presidendile Emmanuel Macronile umbes 30 riigi- ja valitsusjuhti, teiste seas Vene president Vladimir Putin, Ungari peaminister Viktor Orban ja Saksa president Frank-Walter Steinmeier. Kuid seal osales ka rida endisi riigi- ja valitsusjuhte, kes olid ametis samal ajal kui Chirac. Nii näiteks oli eraviisiliselt kohal ka USA ekspresident Bill Clinton, endine Hispaania peaminister José Luis Rodríguez Zapatero ja endine Hollandi peaminister Jan Peter Balkenende.

Prantsusmaa on Eesti oluline liitlane, Prantsuse üksus teenib praegu Tapal paiknevas NATO lahingugrupis ning oli siin ka 2017. aastal. Eesti läks esimese liitlasena Prantsuse üksustele 2014. aastal toeks Kesk-Aafrika Vabariigi pealinna Banguis käivitatud Euroopa Liidu missioonil EUFOR.

President Kersti Kaljulaid on käinud alates eelmise aasta aprillist Prantsusmaal töövisiidil viis korda.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: