Kaunite kunstide kooli ehitamiseks on järgmise aasta eelarves 15 miljonit

Uus koolimaja ehitatakse endise Tallinna Ülikooli ühiselamu kohale, kus praegu asub parkla.
Uus koolimaja ehitatakse endise Tallinna Ülikooli ühiselamu kohale, kus praegu asub parkla. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tuleva aasta riigieelarves on Tallinna muusika- ja balletikooli, varem kaunite kunstide kooliks nimetatud õppeasutuse uue hoone ehitamiseks ette nähtud 15,2 miljonit eurot.

Eelarve seletuskirjas on 2020. aasta oluliste märksõnade loetelus välja toodud, et algab Tallinna muusika- ja balletikooli ehitamine. Õppehoone peaks valmis saama 2022. aastaks.

Sten Otsmaa haridusministeeriumi kommunikatsiooniosakonnast ütles ERR-ile, et valitsus andis juba augustis Riigi Kinnisvara AS-ile volitused arvestada hoone ehitamisega mahus ligi 31,2 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

Eelarves on kulutused kooli ehituseks jaotatud kolme aasta peale: tuleval aastal 15,2 miljonit, 2021. aastal 12,9 miljonit ja 2022. aastal kolm miljonit eurot. Lisaks planeeritakse valitsuse reservi 2022. aastaks vallasvara soetamiseks sihtotstarbeliselt 5,05 miljonit eurot, samuti ilma käibemaksuta.

Samas on valitsusel plaanis esitada Euroopa Komisjonile taotlus, et kasutada kooli ehitamiseks Euroopa Liidu tõukefondide raha.

"Selle taotlusega seonduvad detailid, sealhulgas eelarve maht, projekti täpsem sisu ja sealsete vahendite jagunemine aastate lõikes on veel täpsustamisel," lisas Otsmaa.

Ühendkooli õppehoone ehitatakse Tallinnas aadressile Pärnu maantee 59. Hoone arhitekt on austerlane Thomas Pucher. Uues hoones on planeeritud maailmatasemel õppe-, harjutus- ja esinemistingimused kõikidele koolides praegu õpetavatele erialadele. 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: