Vello Pettai lahkus ERJK-st

Vello Pettai.
Vello Pettai. Autor/allikas: Liis Sinitamm/ERR

Tartu Ülikooli võrdleva poliitika professor Vello Pettai lahkus Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonist (ERJK), et siirduda tööle Saksamaale.

"Olen 1. oktoobrist DAAD külalisprofessor Jena Ülikooli juures Saksamaal ning 1. märtsist direktor European Centre for Minority Issues juures Flensburgis. Ehk siis lähiaastatel olen alaliselt Saksamaal ning ei saa seetõttu oma kohuseid rohkem täita," ütles Pettai ERR-ile.

"Olen väga tänulik Vabariigi Valimiskomisjonile võimaluse eest teha tööd ERJK-s. Usun siiralt sellesse institutsiooni ning loodan, et ta suudab ka edasipidi täita edukalt temale seatud ülesanded," lisas ta.

Pettai asendusliige ERJK-s on Märten Veskimäe. Pettai asemel tuleb aga alaliseks komisjoni liikmeks riigikogu kantselei direktori ning ka Vabariigi Valimiskomisjoni esimehe ametit pidanud Heiki Sibul.

"Olen nõus enda nimetamisega Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni liikmeks Vabariigi Valimiskomisjoni poolt," seisis Sibule kirjas Vabariigi Valimiskomisjonile.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: