Kapo pidas kinni kaks meest seoses kolme kilo ebaseadusliku lõhkeainega

Kaitsepolitsei (kapo) tuvastas septembri lõpus Lääne-Virumaal ligi kolm kilogrammi ebaseaduslikku lõhkeainet ning pidas sellega seoses kinni kaks meest.

Kinnipeetud 35- ja 29-aastasele mehele esitati kahtlustus suures koguses lõhkeaine ja lõhkeseadme või selle olulise osa ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises, teatas Viru ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja.

Kapo meenutab, et saades teada lõhkeaine ebaseadusliku käitlemise kahtlusest, näiteks kui keegi leiab kusagilt lõhkeseadme või lõhkematerjali, tuleb kohe helistada hädaabi telefonumbrile 112. Politsei korraldab eesmärgiga teavitada inimesi relvadega seotud kohustustest ja registreerimata relvade hulga vähendamiseks oktoobris relvade loovutamise kampaania, mis võiks suurendada ühiskonnas turvalisust.

Viru ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Liisa Nuudi sõnul on praegu õige aeg ühineda selle kampaaniaga ja vabaneda ebaseaduslikest asjadest. "Igal inimesel on võimalus vabatahtlikult loovutada ebaseaduslikus valduses olev tulirelv, lõhkeseade või selle oluline osa, laskemoon või lõhkeaine. Sellisel juhul vabaneb isik kriminaalvastutusest," ütles Nuut.

Kindlasti ei tohi lõhkeaine kahtluse korral vastavat eset ise transportima asuda, vaid hoida sellest eemale ning helistamise järel oodata operatiivteenistuste korraldusi edasiseks ohutuks käitumiseks, märgib kapo,

Suures koguses lõhkeaine ja lõhkeseadme või selle olulise osa ebaseadusliku käitlemise eest näeb seadus karistusena ette kuni kümneaastase vangistuse.

Kriminaalmenetlust viib läbi kaitsepolitsei, menetlust juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: