Välisminister Reinsalu kohtub Pariisis Prantsuse kolleegi Le Drianiga

Välisminister Urmas Reinsalu kohtub reedel Pariisis Prantsusmaa välisministri Jean-Yves Le Drianiga. Kohtumise põhirõhk on Venemaal, Ukrainal ja Euroopa julgeolekul, teatas Eesti välisministeerium.
Samuti on kavas arutada Eesti ja Prantsusmaa kahepoolseid suhteid, sealhulgas kaitsekoostööd Malis, aktuaalseid Euroopa Liidu küsimusi ja olukorda Süürias.
"Meie suhted Prantsusmaaga on väga head, seda eriti kaitsekoostöö, küber- ja digiteemadel. Kindlasti soovin arutada võimalusi seda koostööd veelgi süvendada," sõnas välisminister Reinsalu kohtumise eel. "Kohtumisel arutame Euroopa julgeolekut puudutavaid küsimusi ning olukorda Ukrainas. Euroopal seisavad ees suured väljakutsed ja neile saame vastu minna vaid ühtselt."
Lisaks kohtub välisminister Prantsuse Rahvusassamblee Eesti sõprusrühma presidendi Laure de La Raudiere'iga.
Allikas: ERR