IMF tõstis Eesti majanduskasvu prognoosi 3,2 protsendini

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinn. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) tõstis Eesti tänavuse majanduskasvu väljavaadet 0,2 protsendipunkti võrra 3,2 protsendini.

IMF-i sügisprognoosi kohaselt kasvab Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) tänavu 3,2 protsenti, suveprognoosis oli see 0,2 protsendipunkti võrra madalam. Eesti järgmise aasta majandusprognoosi jättis IMF 2,9 protsendi tasemele.

Neljandaks kvartaliks ennustab IMF Eestile aastavõrdluses 2,1-protsendilist kasvu, järgmise aasta viimaseks kvartaliks prognoositakse 3,4-protsendilist majanduskasvu.

Tarbijahinnaindeks kasvab tänavu IMF-i hinnangul 2,5 protsenti ning järgmisel aastal 2,4 protsenti. Neljanda kvartali hinnatõus peaks nii tänavu kui ka 2020. aastal jääma kalendriaasta tasemele, vastavalt 2,5 ja 2,4 protsendile.

Eesti jooksevkonto ülejääk on IMF-i prognoosi kohaselt tänavu 0,7 protsenti SKP-st ning järgmisel aastal 0,3 protsenti SKP-st.

Töötuse tase langeb tänavu aastavõrdluses 0,7 protsendipunkti võrra 4,7 protsendini ning jääb sellele tasemele ka järgmisel aastal.

Värskes ülevaates kärpis IMF maailmamajanduse kasvuprognoosi 3 protsendile ja 2020. aasta oma 3,4 protsendile.

Maailma majandus aeglustub ning kasv on langenud usaldust ja investeeringuid kahandavate kaubanduskonfliktide tõttu madalaimale tasemele pärast ülemaailmset finantskriisi, selgitas IMF.

Raportis hoiatatakse, et majanduses on saabunud "sünkroniseeritud aeglustumine ja ebakindel taastumine".

IMF-i peaökonomist Gita Gopinath ütles, et majanduse väljavaated on ebakindlad ja vigadeks ei ole ruumi.

USA-le ennustatakse sel aastal 2,4 protsendi suurust majanduskasvu, mis on juulikuise prognoosiga võrreldes kaks kümnendikku vähem. 2020. aastal peaks Ühendriikide sisemajanduse kogutoodang kasvama 2,1 protsendi võrra.

IMF kärpis Läti majanduskasvu prognoosi tänavu 0,4 protsendipunkti ning 2020. aastaks 0,3 protsendipunkti võrra, mõlemal aastal peaks SKP aastavõrdluses kasvama 2,8 protsendi võrra.

Leedu tänavuse aasta majanduskasvu väljavaadet korrigeeris IMF 0,5 protsendipunkti võrra kiiremaks, 3,4 protsendini. Järgmisel aastal kasvab IMF-i hinnangul Leedu majandus 2,7 protsenti, mis on 0,1 protsendipunkti võrra kiirem võrreldes varem prognoosituga.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: