Eesti Post toetab rahvusvaheliste pakkide hinna tõstmist

Eesti Posti sorteerimiskeskus
Eesti Posti sorteerimiskeskus Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Teisipäeval toimunud AS Eesti Posti üldkoosolek otsustas toetada rahvusvaheliste saadetiste hinnastamise muutmist. Postiettevõtte hinnangul paraneks tänu sellele Eesti kaupmeeste olukord võrreldes rahvusvaheliste kaupmeestega.

Eesti Posti üldkoosoleku hinnangul oleks rahvusvaheliste pakkide hinnatõus õiglane ning seda tehtakse vastavalt konkurentsiameti ettepanekule.

"Tänu sellele muudatusele paraneb Eesti kaupmeeste konkurentsipositsioon võrreldes rahvusvaheliste kaupmeestega," teatas Eesti Post.

Siseriikliku lihtkirja hind ei muutu, vaid jääb senisele tasemele ehk 0,65 eurot.

Teiseks otsustas üldkosoolek säilitada postiteenuse osutamise tänases mahus. Kui palju täpsemalt postkontoreid alles jääb, täna ei otsustatud. Omniva meediasuhete juht Mattias Kaiv ütles ERR-ile, et täpse arvu saab öelda siis, kui plaanid selguvad.

Küll aga otsustas üldkoosolek, et postiasutuste puhul, kus tehinguid tehakse vähe, võib Eesti Post osutada personaalset postiteenust enamnõutavate teenuste osas kliendi juures. Piirkondades, kus vajadus postiteenuse osas on kõige väiksem, viiakse teenuse osutamine kliendi juurde koju.

Lisaks leidis koosolek, et postiseadust, mis kehtib juba 2009. aastast, peab kaasjastama ja viima selle turunõudlusele vastavaks. Ettevõtte hinanngul on viimase 10 aastaga tarbijate tarbimisharjumused ja nõudlus erinevate postiteenuste osas muutunud ning seadus ajale jalgu jäänud.

Samuti on Eesti Post ette valmistamas reguleeritud ja vabaturuteenuste eraldamise analüüsi. Sealhulgas kaalutakse võimalust perioodika kojukande teenuse ühendamist universaalse postiteenuse hankega, mille tulemusena on kõigil turul tegutsevatel ja uutel turuosalistel võimalus osaleda perioodika kojukandeteenuse hankel, teatas ettevõte.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: