USA saatkond kinnitas, et Tallinna kohal lendas pommituslennuk B-52

{{1571923620000 | amCalendar}}
Foto tehtud Ameerika Ühendriikide õhuväe strateegiline pommituslennuki B-52 pardalt, saatmas on Tsehhi õhuväe hävituslennuk. Kolmapäeval Tallinna kohal.
Foto tehtud Ameerika Ühendriikide õhuväe strateegiline pommituslennuki B-52 pardalt, saatmas on Tsehhi õhuväe hävituslennuk. Kolmapäeval Tallinna kohal. Autor/allikas: USA suursaatkond

USA suursaatkonna teatel sooritas Ameerika Ühendriikide õhuväe strateegiline pommituslennuk B-52 Stratofortress kolmapäeval Tallinna kohal ülelennu.

Tegemist oli osaga treeninglendudest, mille eesmärgiks on harjutada pommituslennukite toetust Euroopas paiknevatele USA vägedele.

Eestis teeb USA õhuvägi koostööd Eesti ja Briti õhuväega Tapa polügoonil. 350 USA õhuväelast teevad liitlastega koostööd, et parandada ühist tegutsemist ning olla valmis ennetama või vastama kõikidele agressoritele.

Tallinna kohal lennanud B-52 on algselt pärit Louisiana osariigis asuvast Barksdale'i õhuväebaasist. 10. oktoobril saabus lennuk Inglismaale Fairfordi õhuväebaasi.

Eesti õhuväe teavitusspetsialist Sigrid Paula Pukk kommenteeris ülelendu kolmapäeval ERR-ile nii: "Tegemist oli regulaarse liitlastevahelise koostööga ning sellised lennud on eelnevalt kooskõlastatud. Üheks ülesandeks oli teha koostööd maapealsete õhutulejuhtidega. B-52 on Eesti õhuruumis ka varem lennanud ja lendab ka edaspidi."

USA on eraldanud viimastel aastatel Eestile rohkem kui 100 miljoni dollari eest julgeolekuabi. Aastas korraldakse kahe riigi relvajõudude poolt ligi 150 ühist õppust või muud üritust, millest üle 60 puhul on tegu USA sõjaväelaste viibimisega Eestis.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: