President Kaljulaid osaleb Pariisi Rahufoorumil

President Kersti Kaljulaid
President Kersti Kaljulaid Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

President Kersti Kaljulaid on sel nädalal töövisiidil Pariisis, kus osaleb president Emmanuel Macroni kutsel Pariisi Rahufoorumil ja kõneleb UNESCO peakonverentsil ning e-valitsemist puudutaval GovTech tippkohtumisel.

Pariisi Rahufoorum on Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni initsiatiivil alguse saanud kogunemine, kuhu tulevad kokku riigijuhid, rahvusvaheliste organisatsioonide ja kodanikuühiskonna esindajad üle ilma, et leida üheskoos praktilisi lahendusi meid ees ootavatel väljakutsetele, teatas presidendi kantselei.

Teist korda toimuv foorum keskendub kliima, küberjulgeoleku ja hea valitsemistava teemadele ning president Kaljulaid esineb seal tehisintellekti puudutavas aruteluringis. Kaljulaid osaleb ka koos teiste riigipeade ja rahvusvaheliste organisatsoonide juhtidega Macroni pakutud Rahufoorumi õhtusöögil Elysee palees.  

Lisaks osaleb Eesti riigipea ka UNESCO 40. peakonverentsi avaüritusel, kus räägib ühiskonda digivapustavatest tehnoloogiatest. Samuti peab president Kaljulaid ettekande Eesti Pariisi saatkonna, EAS-i ja France Digital Health ühisel e-tervise teemalisel konverentsil. Prantsusmaal on lähiaastail plaanis hakata kasutama mitut sellist teenust nagu juba Eestis kasutusel, näiteks digitaalsete retseptide ja saatekirjade süsteem, ja Eesti jagab siin oma kogemusi.

Rahvusvahelisel e-valitsemisteemalisel era- ja avalikus sektoris toimetajaid koondaval GovTech tippkohtumisel räägib riigipea sellest, kas Eesti digimudelit on võimalik üle kanda ja millised on digiühiskonna ees seisvad väljakutsed, sealhulgas andmekaitse, usaldus ja küberohtudega toimetulek.

President Kaljulaid osaleb ka Prantsusmaa kõrgemate riigiametnike kooli ENA (Ecole Nationale d'Administration) kursuse lõpuaktusel, mille patroon ta on ja räägib noortele tippjuhtidele ühtlasi vajadusest mõtestada ümber haridus digiühiskonnas. Varem on kursuse patroonideks olnud näiteks EL-i Brexiti läbirääkija Michel Barnier, endine Euroopa Ülemkogu president Herman van Rompuy, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ning Prantsusmaa endine president Valery Giscard d'Estaing.

President Kaljulaid saabub tagasi Eestisse neljapäeva hilisõhtul.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: