Video | Alaver pärast kohtuotsust ajakirjanikele: aitäh!

Endine Eesti meeste suusakoondise peatreener Mati Alaver mõisteti Harju maakohtus kokkuleppemenetluses dopingu tarvitamisele kallutamises süüdi. 65-aastane Alaver kohtusaalist väljudes ajakirjanikele kommentaare jagada ei soovinud.

Küsimusele, kas ta soovib kommenteerida, miks läks kokkuleppemenetlusele, vastas Alaver: "Aitäh."

Edasiste küsimuste peale jäi Alaveri suu lukku.

Riigiprokuratuuriga sõlmitud karistusleppe kohaselt karistati Alaveri tingimisi vangistusega poolteiseaastase katseajaga. Lisaks tuleb Alaveril menetluskuludena tasuda 810 eurot.

Alaver mõisteti süüdi selles, et ta kallutas sportlasi, täpsemalt murdmaasuusatajaid, dopinguainete kasutamisele. Kuivõrd kohus otsustas, et nende sportlaste nimesid ei avalikustata, sai prokurör Taavi Pern öelda vaid, et tegu oli kolme Eesti ja ühe välisriigi sportlasega.

Süüdistuses nimetati sportlaste kasvuhormooni kasutamisele kallutamist ning et Alaver tekitas sportlastes huvi ja soovi tarvitada dopinguaineid, täpsemalt veredopingut, selleks, et sportlikke tulemusi parandada.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: