Prokuratuur avalikustas Mati Alaveri süüdistuse sisu

Mati Alaver teel kohtusse
Mati Alaver teel kohtusse Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Harju maakohus mõistis neljapäeval kinniste uste taga dopingu tarvitamisele kallutamises süüdi Mati Alaveri. ERR.ee avaldab riigiprokuratuuri süüdistuse sisu.

Uurimine tuvastas, et Alaver kohtus dopinguarsti ja tema abilistega mitmeid kordi Saksamaal, lisaks Soomes, Šveitsis, Austrias, Norras ja Otepääl.

Samuti nõustas Alaver sportlasi kasvuhormoonide hankimisel ning nende tarvitamisel treeningutel ja võistlustel.

Süüdistuse järgi rääkis Alaver tuvastamata aegadel ja kohtades sportlastele dopingu kasutamisest korduvalt, tuues põhjuseks, et vastasel juhul ei ole sportlane teistega võrdsel stardipositsioonil, kuna paljud tipptasemel suusatajad kasutavad tulemuste saavutamiseks keelatud võtteid.

Veredopingu kasutamise eesmärgiks on tõsta kiirelt vere hemoglobiinitaset ja seeläbi parendada võistlustingimustes keha hapniku omastamise võimet.

Isikuandmed on dokumendis kinni kaetud, kuna kohtu hinnangul võib isikuandmete detailne avaldamine kahjustada Austrias pooleliolevat kriminaalmenetlust.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: