Rakvere külje all langetati loata kaitsealune tammik

Esmaspäeva hommikul võeti Lääne-Viru jäätmekeskuse naabruses miljööväärtuslikul alal loata maha suur osa tammikust.

Kui sündmuskohale jõudsid Rakvere vallavanem, volikogu esimees ja ametnikud, oli enamik kinnistul asunud tammedest maha saetud, kuigi kehtiva detailplaneeringu järgi poleks tohtinud seal puid langetada, kirjutab Virumaa Teataja.

Rakvere volikogu esimees Peep Vassiljev nentis, et kahju on korvamatu, valla heakorraspetsialist Maia Simkin aga nimetas juhtunut näiteks arendaja julmusest ja ülbusest ning lootis, et arendaja peab tagasi istutama kuuemeetrised tammed.

Vassiljevi sõnul soovis arendaja alale rajada päikesepaneeliparki, kuid polnud nõus algatama selle tarbeks uut detailplaneeringut, kehitvat detailplaneeringut aga ei nõustunud kehtetuks tunnistama vallavolikogu.

Simkini sõnul ei leitud arendajaga ühist keelt, kuid tammede maharaiumine tuli siiski ootamatult, sest raiduril puude mahavõtmiseks luba polnud. Vald esitas juhtunu kohta avaldused politseile ja keskkonnainspektsioonile.

Tammede mahavõtmise taga oleva OÜ Solar Light esindaja Heino Hõbeojaga ei ole ERR-il õnnestunud kontakti saada.

 

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: Virumaa Teataja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: