ERR Londonis: kõrge valimisaktiivsus võib tähendada tooride oodatust väiksemat edu

{{1576169520000 | amCalendar}}
Foto: Jack Dice/AP/Scanpix

Suurbritannias toimuvad erakorralised parlamendivalimised. Valimisaktiivus on kõrge juba hommikust alates.

Valimised Suurbritannias algasid aktiivselt - kell 7 hommikul avati valimisjaoskondade uksed ja mõnel pool olid juba siis moodustunud tunnipikkused järjekorrad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

See näitab, et valimisaktiivsus on kõrge. Ja see võib see tähendada, et Boris Johnsoni suur edu kas jääb olemata või langeb madalamale kui osati ennustada.

"Kaks kõige tõenäolisemat stsenaariumi praegu on see, et kas on konservatiivide absoluutne enamus, aga samas mitte väga suur enamus - tõenäoliselt 20 kohta parlamendis -, või siis teine variant, mille kohta siin öeldakse hung parliament. See tähendab, et mitte ühelgi parteil ei ole absoluutset enamust parlamendis," selgitas UCL ajaloo ja poliitika dotsent Mart Kuldkepp.

"Leiboristide seisukoht Brexiti osas on juba pikka aega üsna ebaselge. Praeguse seisuga tundub, et otseselt Brexiti vastu seisukohta nad võtnud ei ole, küll aga on seda teinud mõned teised võimalikud koalitsioonipartnerid, näiteks Liberaaldemokraatlik Erakond, samuti Šoti Rahvuspartei. Kui leiboristid peaks nendega koos koalitsiooni minema, siis kogu Brexiti-poliitika selle tulemusena ka muutub," arutles Kuldkepp.

Londonis viibiv ERR-i ajakirjanik Margitta Otsmaa rääkis neljapäeva õhtul "Aktuaalsele kaamerale" antud lühikommentaaris, et Londonis ei paista inimestest kuidagi välja see, et tegemist on ajalooliste valimistega - linn elab oma igapäevast elu, valitseb jõulumeeleolu.

Otsmaa sõnul ei mõista inimesed, kellega ta Londonis rääkinud on, mis peaks meelitama neid valima minema.

"Maakondades on olnud valimispäev rohkem nähtaval, toimunud on kogukondlikud üritused," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: