ERR-i ajakirjaniku eest põgenenud Helme: hoopis teie solvate Soomet

Siseminister Mart Helme (EKRE) ütles ERR-ile, et tema ei ole Soome peaministrit Sanna Marini solvanud.

"Mina ei solvanud kedagi. Teie olete solvanud oma reportaažide ja artiklitega Soome rahvast. Te olete teinud sääsest elevandi. Mul ei ole teile rohkem mitte midagi öelda," ütles "Aktuaalsele kaamerale" Helme, kes kiirel sammul ajakirjaniku eest ära liikus.

Küsimusele, miks Helme kahjustab Eesti mainet ja Eesti ja Soome heanaaberlikke suhteid, vastas selgelt ärritunud Helme, et hoopis rahvusringhääling kahjustab Eesti mainet.

Ratas: see oli kindlasti solvang

Peaminister Jüri Ratas ütles ERR-ile, et Helme sõnad Soome peaministri aadressil oli solvang. "Kindlasti oli," lausus Ratas.

Ratase sõnul ei ole Helme sõnadele mingisugust õigustust ja see ei ole valitsuse seisukoht. "Valitsus ei lähe sellega mitte üks gramm ka kaasa. Mul on ettevalmistamisel ka telefonivestlus Soome peaministriga," sõnas Ratas.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees, siseminister Mart Helme ründas pühapäeval Soome uut valitsust, nimetades neid "punasteks", kes üritavad riiki hävitada.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: