Reformierakond esitas pensionieelnõule 739 muudatusettepanekut

Foto: Kairit Leibold/ERR

Reformierakonna riigikogu saadikud esitasid valitsuskoalitsiooni teist pensionisammast vabaks laskvale eelnõule koguni 739 muudatusettepanekut, et takistada seaduse vastuvõtmist.

"Meie seisame parema pensioni eest ja II samba lammutamise vastu. Koalitsioon ei ole näidanud vähimatki soovi sisuliseks aruteluks, mistõttu peame vajalikuks kõigi võimalike vahenditega takistada seaduse vastuvõtmist," ütles rahanduskomisjoni aseesimees Maris Lauri.

Rahanduskomisjoni liige Andres Sutt lisas, et tegemist on ülimalt halva eelnõuga, mille vastuvõtmine tähendab väiksemaid pensione, vähem investeeringuid Eesti majandusse, väiksemat majanduskasvu ja palkasid.

"Kuna valitsuse eelnõu on kõlbmatu, siis arukate, vajalikke ja sisuliste muudatuste tegemiseks on mõistlik edaspidi tegeleda Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide neljapäeval riigikogu menetlusse antud eelnõuga," ütles Sutt.

Keskerakond, EKRE ja Isamaa on otsustanud muuta teine pensionisammas vabatahtlikuks ja anda inimestele võimalus sinna kogutud raha välja võtta.

Pensionieelnõu läbis 2. detsembril esimese lugemise. Reformierakonna fraktsioon ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon tegid ettepaneku eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. Hääletusega 40 poolt ja 53 vastu ei leidnud ettepanek toetust. Esimene lugemine lõpetati ja muudatusettepanekute esitamise tähtajaks määrati 16. detsember.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: