Prokuratuur: Peeter Helme juhtumi lekkimine uurijate kaudu on ebatõenäoline

Prokuratuuri vapp.
Prokuratuuri vapp. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Ajakirjanik Peeter Helme alaealise seksuaalses ahvatlemises algatatud uurimine ei jõudnud meediasse suure tõenäosusega uurimisorganitest, ütles riigiprokuratuuri järelevalveosakonna juhtiv riigiprokurör Dilaila Nahkur-Tammiksaar.

"Pole andmeid, et info on jõudnud avalikkuse ette prokuratuurist või politseist," sõnas Nahkur-Tammiksaar.

Riigiprokurör rääkis ERR-ile, et igal korral selliste infolekke juhtumite puhul teeb prokuratuur asutusesisese kontrolli.

"Meie jaoks on üllatav ja taunitav, et enne avalikku kohtuistungit jõuavad kriminaalmenetluse andmed ja just isikuandmed avalikkuse ette, mis ka seekord juhtunud. Oleme välja selgitanud kõik juhtumiga seotud prokurörid ja töötajad ning teeme kontrolli. Palusime ka politseid, et nad uuriksid välja, kust kaudu on info välja lekkinud. Nagu alati oleme väga tõsiselt sellistesse juhtumitesse suhtunud," rääkis Dilaila Nahkur-Tammiksaar.

Küsimusele, kas Peeter Helme on meediale rääkinud tõtt, vastas riigiprokurör: "Prokuratuur kriminaalmenetluse andmeid ja hetkeseisu ei hakka kommenteerima. Menetlus on algusfaasis ja seda pole kohane teha."

Eesti Ekspress kirjutas teisipäeval, et Postimehe endist peatoimetajat Peeter Helmet kahtlustatakse lapseealise seksuaalses ahvatlemises. Helme rääkis, et ta käis interneti jututoas "Armastuse saal" ja ajas seal nilbet juttu. Oma sõnul arvas Helme, et ta räägib täiskasvanuga.

Helme ütles ERR-ile, et ta ei teadnud, kellega ta tutvusi otsivas suhtlusportaalis räägib. "Enda meelest rääkisin täiskasvanud inimesega. Tavakasutajal puudub ka võimalus kontrollida, et kui vana on vestluspartner," sõnas Helme.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: