Monica Rand: kokkuleppe järgi lahkun Tartu linnavalitsusest 1. jaanuarist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

RK valimiskampaania ajal mahtusid Jaan Toots, Monica Rand ja Madis Lepajõe kenasti ühele pildile.
RK valimiskampaania ajal mahtusid Jaan Toots, Monica Rand ja Madis Lepajõe kenasti ühele pildile. Autor/allikas: Ahto Laur ("Vestnik Tartu" reporter)

Tartu keskerakondlasest abilinnapea Monica Rand kinnitas, et novembris tehtud kokkuleppe järgi lahkub ta Tartu abilinnapea ametist 1. jaanuaril.

Rand kirjutas 7. novembril avalduse ametist lahkumiseks, ent ei andnud seda linnasekretärile üle. Keskerakonna piirkonna juhatus nõustus, et Rand võib jätkata kuni 1. jaanuarini. Rand ise lisas, et lahkub, kui kinni peetakse temaga sõlmitud kokkulepetest.

"Mingeid muutusi selles osas ei ole. Nii nagu info on olnud, nii see info praegu peab. Need kokkulepped, mis seoses avalduse esitamisega on, on hetkel jõus," ütles Rand reedel ERR-ile.

Keskerakonna Tartu piirkonna juht Jaan Toots ei soovinud öelda, kes on võimalik kandidaat Monica Ranna asemele. "Seda me kindlasti praegu ei räägi. Siis, kui meil on juhatuses kõik arutatud ja lõplikud otsused tehtud, inimesed nõusoleku andnud, siis me teatame kindlasti," sõnas Toots.

Toots ütles, et kuigi teine Keskerakonna abilinnapea Madis Lepajõe on haiguslehel, jätkab ta ilmselt abilinnapea kohal.

Tartu linnapea Urmas Klaas selgitas ERR-ile, et kehtiv seadus näeb ette, et kui linnavalitsuse liige esitab tagasiastumise avalduse, jõustub see avalduses esitatud kuupäevast ja volikogu ei pea seda üle kinnitama. "Kui linnavalitsuse liige astub tagasi, säilitab linnavalitsus seaduse järgi oma otsustusvõime ja valitsuse uue liikme kinnitamine saab volikogu poolt toimuda ka kunagi hiljem," rääkis Klaas.

Klaasi sõnul Monica Ranna avaldus hetkeseisuga linnasekretärini jõudnud ei ole. Seda, kas ka jõuab, lubas Monica Rand lõplikult kommenteerida 2020. aasta esimestel päevadel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: