Monica Rand ei lahku Keskerakonna abilinnapea kohalt

{{1577902140000 | amCalendar}}
Foto: Madis Hindre/ERR

Keskerakondlasest Tartu abilinnapea Monica Rand ei esitanud möödunud aasta viimase tööpäeva lõpuks Tartu linnasekretärile tagasiastumisavaldust ja sellega jooksis liiva erakonna piirkonnajuhi Jaan Tootsi novembris kuulutatud kompromisslahendus, et Rand lahkub 1. jaanuaril ametist.

Tartu Postimees kirjutab, et Rand küll kirjutas tagasiastumisavalduse novembris, mil Tartu piirkonnas lahvatanud tüli saabus lahendama erakonna esimees Jüri Ratas.

Raekojas peetud maratonkoosolekute järel selgus, et kompromisslahendus oli tingimuslik, mis tähendab, et Rannal oli võimalus ühe erakonnakaaslase kätte hoiule antud lahkumisavaldus esitamata jätta, kui Jaan Toots ei täida lubadust pakkuda Rannale muud töökohta.

Selle nädala esmaspäeva õhtul ütles Rand, et teine pool ei ole tingimus täitnud ja seega läheb ta 2. jaanuari hommikul tööle nagu kogu linnavalitsus.

Rand kinnitas kolmapäeval ka ERR-ile, et linnasekretär ei ole tema lahkumisavaldust saanud. Küsimusele, kas ta läheb neljapäeva hommikul tööle, vastas Rand: "Lähen homme tööle."

Rand lisas, et kohtub neljapäeval Keskerakonna Tartu piirkonna juhi Jaan Tootsi ja erakonna peasekretäri Mihhail Korbiga.

Veel paar nädalat tagasi kinnitas Rand ERR-ile, et novembris tehtud kokkuleppe järgi lahkub ta Tartu abilinnapea ametist 1. jaanuaril. Ta lisas, et lahkub, kui kinni peetakse temaga sõlmitud kokkulepetest.

Rand ütles, et seda, kas lahkumisavaldus linnasekretärini ka jõuab, kommenteerib ta 2020. aasta esimestel päevadel.

Tartu piirkonna uus juhatus soovis, et koos Rannaga lahkuks ametist ka abilinnapea Madis Lepajõe.

Toimetaja: Merili Nael, Henry-Laur Allik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: