Gripp on hakanud laiemalt levima ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Karin Koppel

Ajavahemikus 19.-25. detsember pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3001 haigestunut, mis on eelmise nädalaga võrreldes samal tasemel, kuid nende hulgas hakkas kasvama gripitaoliste haigestumiste arv ning 18 protsendi võrra suurenes grippi haigestunute osakaal.

Haigestumus ei ületa veel varasemate aastate jooksul jälgitud tavapäraseid gripihooaja näitajaid, teatas terviseamet. Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 227,5. Eesti keskmisest suurem oli viirusnakkustesse haigestumus Tallinnas ja Harjumaal, Tartumaal ja Läänemaal.

Laboratoorselt kinnitati möödunud nädalal 15 A gripiviirust ning 11 B gripiviirust. Grippi haigestumine on tõusutrendil. Haigestumuse intensiivsust saab eelmise nädala andmete põhjal hinnata endiselt madalaks, kuid gripi levikut laialdaseks. Gripiga seotud haigestumisi on registreeritud Tallinnas, Harjumaal, Narvas, Järvamaal, Jõgevamaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal, Põlvamaal, Tartumaal, Valgamaal, Viljandimaal ja Võrumaal.

Terviseamet tuletab meelde, et kui sümptomid on kerged ja haigestunu ei kuulu riskirühma, ei ole ilmtingimata tarvis arsti diagnoosi ega ravi ja inimene võib põdeda kodus. Vältida tuleks kontakte lähedastega ja püsida kodus, kuni kehatemperatuur normaliseerub ning sümptomid kaovad. Kindlasti tuleks haigusest informeerida oma perearsti telefoni või e-kirja teel. Tuleb jälgida oma seisundit ja halvenemise korral võtta ühendust oma perearstiga.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: