M.V. Wooli Vihterpalu tehase töötajad võivad pääseda koondamisest

{{1577705040000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Kalatöötleja M.V. Wooli Vihterpalu tehasest pärast süvapuhastust võetud proovid on laborite, sealhulgas veterinaar- ja toiduameti (VTA) kinnitusel listeeriavabad ning ettevõte soovib Vihterpalu tehase tegevuse taaskäivitada.

M.V. Wool tegi Vihterpalus süvapuhastust 26. novembrist 11. detsembrini. Seejärel võttis VTA riikliku järelevalve raames 93 pinnaproovi, mida analüüsiti kolmes akrediteeritud laboris ning mis kõik osutusid listeeriavabaks, edastas M.V. Wool. Proovide puhtust kinnitas ERR-ile ka VTA.

M.V. Wooli nõukogu esimehe Meelis Vetevoolu sõnul on ettevõte nüüd valmis Vihterpalu tehase taaskäivitamiseks 2. jaanuarist 2020 ning mitukümmend inimest pääseb koondamisest.

"93 proovi võeti ja kõik proovi tulemused olid puhtad. Täna esitasime taotluse, et sooviksime 2. jaanuarist alates Vihterpalu tehase taasavada," ütles Vetevool "Aktuaalsele kaamerale".

"Kui me saaksime avada tehase uuesti ja inimesed saaksid uuesti tööle asuda, siis see tähendaks umbes 30 inimesele, et nendel koondamine käiku ei läheks," lisas ta.

Meelis Vetevool lisas, et tehaste sulgemine on firmale väga kulukas - eelmise aasta detsembri käive oli kolm miljonit eurot, mis tänavu saamata jäi. Arusaadavalt sooviks nad tootmise võimalikult kiiresti taaskäivitada.

VTA peadirektori asetäitja Olev Kalda ütles ERR-ile, et vastusena saadud analüüsid näitasid, et proovides ei esinenud listeeriabakterit, mistõttu amet on asunud ettevõttele tehtud ettekirjutust üle vaatama.

"Vaieldamatult nüüd, nende uuringutulemuste valguses peame üle vaatama kehtivad ettekirjutused ehk millises osas need ettekirjutused on täidetud. Lähtuvalt sellest tuleb ka meie otsus," rääkis Kalda.

Kui esmaspäeva esimeses pooles lootis Kalda, et VTA otsus sünnib päeva jooksul, siis õhtuks seda siiski ei tulnud. Ta lubab VTA otsust Vihterpalu tehase kohta lähiajal.

"Vaatame üle kehtivad ettekirjutused ja kindlasti tuleb nüüd mõelda koos käitlejaga ka selle peale, kuidas edaspidi teha kõik selleks, et tagada ohutu toidu tootmine ja selle üleandmine tarbijale," ütles Kalda.

Ettevõtte Harku tehasest võttis VTA esmaspäeval kaks korda 35 proovi, mis saadetakse samuti kahte erinevasse laborisse. "Kui sealt võetud proovid on puhtad, on ettevõte teinud suure sammu selles suunas, et tehas uuesti avada," ütles Kalda.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Hannes Sarv, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: