Mehhiko suursaadik lahkus Boliivia korraldusel riigist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Boliivia politseinikud kontrollivad autosid La Pazi piirkonnas, kus asub ka Mehhiko saatkond.
Boliivia politseinikud kontrollivad autosid La Pazi piirkonnas, kus asub ka Mehhiko saatkond. Autor/allikas: Jorge Bernal/AFP/Scanpix

Mehhiko suursaadik lahkus teisipäeval Boliiviast riigi ajutise valitsuse korraldusel.

Suursaadik Maria Teresa Mercado kuulutati Boliivias soovimatuks isikuks pärast seda, kui Mehhikot süüdistati koostöös Hispaania diplomaatidega, et toimetada riigist salaja välja endine siseminister Juan Ramón Quintana.

Quintana ning veel kuni üheksa endise presidendi Evo Moralese ametnikku pages La Pazis asuvasse Mehhiko saatkonda pärast seda, kui Morales tagasi astus ja 10. novembril Mehhikosse põgenes. 

Boliivia ajutine valitsus süüdistab Quintanat ja teisi ametnikke terrorismis. 

Mehhiko suursaadik Mercado kirjutas Twitteris, et on uhke "oma riigi ja selle põhimõtete teenimise ning varjupaigatraditsiooni eest". 

Samuti andis Boliivia korralduse kahe Hispaania diplomaadi väljasaatmiseks. Hispaania vastas sellele esmaspäeval kolme Boliivia diplomaadi väljasaatmisega.

Diplomaatide väljasaatmine on seotud 20. detsembri vahejuhtumiga Boliivia pealinnas La Pazis, kus Hispaania diplomaadid ja politsei eriüksuse töötajad püüdsid väidetavalt Mehhiko saatkonnast välja aidata Boliivia eelmise valitsuse ametnikku. Katse luhtus.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: