Grippi haigestumine kasvas nädalaga kolmekordseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Karin Koppel

Möödunud aasta viimasel nädalal kasvas grippi haigestumine kolmekordseks ja kaks kolmandikku haigestunuist on kuni 15-aastased.

Aasta viimasel nädalal langes ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole pöördunud inimeste arv võrreldes eelnenud nädalaga 53 protsenti, kuid grippi haigestumine kasvas kolm korda. Laboratoorselt leidis kinnitust 104 gripijuhtu, millest 43 olid A- ja 61 B-gripiviirus.  

Terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova ütles, et arsti poole pöördunute arv langes ilmselt pühade ja koolivaheaja tõttu, mistõttu haigestunud inimesed ei pruugigi kohe arsti poole pöörduda.

"Gripi ja gripilaadsete nakkuste sihipärase uuringu kaudu registreeritud andmete põhjal saab grippi haigestumise intensiivsust hinnata ikka veel madalaks, gripilevikut aga laialdaseks. Kuid haigestumine on tõusutrendil," sõnas Sadikova.

Grippi haigestunute seas on kaks kolmandikku kuni 15-aastased lapsed. Tööealised ja vanemaealised patsiendid moodustavad haigetest vastavalt 28,9 ja 3,8 protsenti. 

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse esialgsetel andmetel vajas eelmisel nädalal haiglaravi viis patsienti. Hooaja algusest on täpsustatud andmetel gripi tõttu haiglasse viidud 30 patsienti, neist üle 90 protsendi on olnud kuni 19-aastased lapsed ja noorukid.

Gripp võib kulgeda ka väikse palaviku ja eriliste sümptomiteta, kuid terviseamet manitseb isegi kergete haigustunnuste ilmnemisel rahvarohketest kohtadest eemale hoidma, sest viirus võib muidu levida riskirühmadele, kelle jaoks võib gripp olla eluohtlik. Samuti on viirust püstijalu põdedes suurem oht saada raskeid tüsistusi.

Gripivaktsiin hakkab tervetel inimestel mõjuma 10–14 päeva pärast süstimist ja selle mõju kestab kuni aasta, gripi vastu võib vastunäidustuste puudumisel vaktsineerida alates kuuendast elukuust. Gripi puhul kuuluvad riskirühma eelkõige väikelapsed, eakad, kroonilised haiged ja inimesed, kes oma töö tõttu puutuvad kokku mitmete võõraste inimestega. 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: