Maaeluministeeriumi kantsleriks saab Tiina Saron

Tiina Saron
Tiina Saron Autor/allikas: OSKA Kutsekoda

Maaeluministeeriumi kantsleri kandidaadiks on tippjuhtide valikukomisjonile esitatud senine põllumajanduskoja juhatuse liige Tiina Saron.

Maaeluminister Arvo Aller kinnitas Delfile, et kandidaadiks on Saron ja ametisse astub ta loodetavasti pärast järgmist valitsuse istungit, mis toimub 9. jaanuaril.

Saron peab enne saama heakskiidu tippjuhtide valikukomisjonilt, mille koosseisu on määranud valitsus.

Saron on 2016. aasta septembrist olnud Eesti põllumajandus-kaubanduskoja juhatuse liige. Tema vastutusvaldkondadeks oli põllumajandussaadusi töötleva tööstuse, kaubanduse, ekspordi ja turunduse valdkonnad.

Saron lõpetas 1982. aastal Eesti Põllumajanduse Akadeemia piimatehnoloogina ja 2002. aastal Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ärijuhtimise magistrina.

Enne põllumajandus-kaubanduskoda oli Saron 13 aastat Eesti Piimaliidu tegevjuht. Lisaks sellele on ta eksperdina osalenud ka erinevates rahvusvahelistes projektides.

Detsembrist nimetas valitsus ta ka Eesti Maaülikooli nõukogu liikmeks.

Maaeluministeeriumi eelmise kantlseri Illar Lemetti vabastas valitsus novembris ametist maaeluministri ja kantsleri vahelise koostöö puudumise tõttu.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: