Illar Lemettil on Viimsi vallavanemaks saamiseks hääled koos

Illar Lemetti.
Illar Lemetti. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Maaeluministeeriumi endise kantsleri Illar Lemettil on Viimsi vallavanemaks saamiseks hääled koos, lisaks tema kandidatuuri välja pakkunud Reformierakonnale on otsustanud teda toetada ka võimuliidu kaks teist osapoolt Isamaa ja sotsiaaldemokraadid.

Isamaa esindaja ja volikogu aseesimees Mari-Ann Kelam ütles ERR-ile, et sel nädalal toimunud kohtumisel Viimsi võimuliidu esindajatega jättis Lemetti mõistliku, rahuliku ja asjaliku inimese mulje, kes on valmis teisi ära kuulama.

"Ta oli eelnevalt kodutööd teinud ja vastas meie küsimustele selgelt ja keerutamata. Pole põhjust tema vastu hääletada ja loodetavasti leidub tal mehisust ka oma ideid ellu viia," sõnas Kelam. Ta lisas, et samas võib Lemettil alguses raske olla, kuna ta tuleb valda juhtima niiöelda kontvõõrana.

Sotsiaaldemokraatide esindaja volikogus Raimo Tann ütles, et neil pole samuti Lemetti vastu midagi ja vallavolikogus 14. jaanuaril toimuval hääletusel võib ta nende toetusega arvestada.

Viimsi volikogus on 21 liiget, Reformierakonna fraktsioonil on üheksa, Isamaal kolm ja sotsiaaldemokraatidel kaks kohta ehk kokku 14 häält.

Reformierakonda kuuluv Märt Vooglaid rääkis jaanuari alguses ERR-ile, et nad otsisid vallavanemat, kel oleks juhtimiskogemus, arusaam riigi mehhanismide toimimisest ja administratiivne võimekus. "Soovime valla efektiivset juhtimist," sõnas Vooglaid.

Lemetti pakkus vallavanemaks välja Reformierakonna nimekirjas volikokku valitud Taavi Kotka, kes on ise riigiametis olnud. Vooglaid ütles, et Lemetti ei tulnud ennast ise pakkuma. "Pigem oli meil tükk tegemist tema ära veenmisega."

Viimsi vallavolikogu esimees Taavi Kotka ütles möödunud nädalal "Aktuaalsele kaamerale", et Lemetti puhul on tegemist apoliitilise, tööka ning väga hea renomeega inimesega," lausus Kotka.

Küsimusele, kas Viimsi vallas ei ole ühtegi inimest, kes oleks hea juht, vastas Kotka, et kindlasti on, aga enamlik neist ei ole nõus hakkama vallavanemaks.

Viimsi valib uue vallavanema, kuna koolidirektori vallandamise tõttu avalikkuse ja kohalike poliitikute kriitika alla sattunud reformierakondlasest Laine Randjärv astus detsembris ametist tagasi.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: