Maaeluministeeriumi kantslerit hakkab asendama asekantsler Tiidemann

Esmaspäeval ametist vabastatud maaeluministeeriumi kantsleri Illar Lemetti asendajaks saab kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Siim Tiidemann.

"Asendajaks on määratud kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Siim Tiidemann," ütles ministeeriumi pressiesindaja esmaspäeval ERR-ile. Maaeluministeeriumi põhimääruse kohaselt paneb minister kantsleri äraolekul oma käskkirjaga tema ülesanded ühele asekantsleritest.

Maaeluministeerium lõi kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsleri ametikoha 2018. aasta suvel ja sellesse ametisse sai avaliku konkursiga Tiidemann, kes oli selleks ajaks ministeeriumis töötanud ligi 15 aastat.

Novembri keskel esitas maaeluminister Mart Järvik (EKRE), kelle peaminister Jüri Ratas samuti esmaspäeval ametist vabastada otsustas, ministeeriumi põhimääruse muutmise eelnõu, millega vähendatakse asekantslerite arvu kolmelt kahele.

Põhimääruse muutmisel kaotaks koha toiduohutuse eest vastutav asekantsler Toomas Kevvai, kelle lahkumist Järvik väidetavalt oli soovinud. Uue põhimääruse korral oleks maaleuministeeriumis põllumajanduse ja maaelupoliitika asekantsler, kelle alluvusse jääksid põllumajanduspoliitika osakond, maakasutuspoliitika osakond ning maaelupoliitika ja analüüsi osakond. Kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsleri juhtida jääksid avalike suhete osakond, kalamajanduse osakond, teadus- ja arendusosakond, välissuhete ja eurokoordinatsiooni osakond.

Valitsus otsustas esmaspäeva hommikul erakorralisel telefoniistungil vabastada maaeluminister Järviku ettepanekul ja koostöö mittelaabumise tõttu ametist kantsler Lemetti.

Samas teatas peaminister Jüri Ratas (KE), et tegi presidendile ettepaneku vabastada ametist maaeluminister Järvik, kes on oma sõnade, tegude ja mõnel juhul ka tegevusetusega põhjustanud olulisi probleeme ja teinud nii avalikkusele, valitsuspartneritele ja ka tema enda jaoks edasise koostöö äärmiselt keeruliseks.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: