Särgava: korruptsioon ei ole Tallinnas kuskile kadunud

{{1522755600000 | amCalendar}}
Helve Särgava.
Helve Särgava. Autor/allikas: Rene Suurkaev.

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimees Helve Särgava (SDE) ütles, et volikogu saab Tallinna Linnatranspordi AS-i arvatava korruptsioonijuhtumi puhul esitada vaid arupärimisi, ja lubas tõstatada nõukogu liikmete vastutuse küsimuse.

Kui vahepeal võis Särgava sõnul jääda mulje, et korruptsioon on hakanud pealinnas kahanema, on see olnud petlik. "Korruptsioon ei ole kuskile kadunud," rõhutas ta.

"Olen öelnud, et kui õun on seest mäda, siis kest võib veel kõva olla, aga kest hakkab ka kogu aeg kokku vajuma," andis ta hinnangu Tallinna linnajuhtimisele.

Särgava sõnul on talle arusaamatuks jäänud, miks Tallinna linnale kuuluvate ettevõte nõukogudesse peavad kuuluma vaid pealinnas võimul oleva erakonna liikmed, kes saavad selle töö eest korralikku tasu.

"Neil on ka selline kõlav sõna, et nõukogu on järelevalve teostamiseks juhatuse töö üle. Nüüd me jällegi näeme, kuidas seda järelevalvet on teostatud ja mis on selle tulemus. Nõukogu liikmed, kes on rahad karmanisse pannud, neil pole justkui mingit vastutust," ütles Särgava, kelle sõnul plaanib ta selle küsimuse tõstatada.

"Kriminaaluurimisega tegeleb politsei. Nõukogu liikme vastutuse osas saame kindlasti teha arupärimise, kuid seni oleme saanud oma arupärimistele vaid sisutühje vastuseid," lisas ta.

Michal: ikka seesama vana Keskerakond

Tallinna volikogu liige Kristen Michal (RE) tuletas sotsiaalmeedias meelde, et Keskerakonna Tallinna nõukogu juhib Jüri Ratas, korruptsioonijuhtumiga seotud ettevõte nõukogu Taavi Aas ja juhatust Enno Tamm.

"See ongi uus Keskerakond - kedagi, ptüi, .. ikka midagi ei jäeta maha. Uus Keskerakond on ikka seesama Keskerakond mis varem," märkis Michal.

"Raha mis ühistanspordist kõrvale viidi, on küsimus Keskerakonna valijatele, tegelikult kõigile linnakodanikele, kaua kannatame seda ümarat juttuveeretamist ja enda tagant varastamist?" lisas ta.

Teisipäeval pidasid keskkriminaalpolitsei ametnikud kinni Tallinna Linnatranspordi AS-i neli juhtivtöötajat, kellest kolme kahtlustatakse riigihangete nõuete rikkumises ning eelise andmises ja ühte altkäemaksu võtmises.

Kriminaalmenetluse tähelepanu keskmes on kasutatud busside ostmise hanked alates 2012. aastast. Ühele juhtivtöötajale heidetakse samuti ette suures ulatuses altkäemaksu võtmist ajavahemikul 2012-2017 selle eest, et kindlad ettevõtted saaks eelise nii kasutatud busside kui ka remonditeenuste ja kaupade hankimise käigus. Altkäemaksuna saadud vara maht küündib kokku kahe miljoni euroni.

Lisaks peeti kinni veel kolm inimest, kes on seotud  kaupade ja teenuste tarnimisega Tallinna Linnatranspordi AS-le.

Kinni peeti juhatuse liige Alar Urm, bussiliiklusteenistuse direktor Andres Herkel (tegemist on tuntud poliitiku Andres Herkeli nimekaimuga), bussiremonditöökodade juht Hannes Erbsen ning bussiremonditöökodade asejuht Jaanus Vink.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: