Ekspress Grupp võib olla müümas osalust Õhtulehes

Õhtuleht postkastis
Õhtuleht postkastis Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Ekspress Grupp on kuulduste kohaselt müümas oma osalust Õhtulehes, ettevõte teatas ka börsile, et analüüsib võimalikke muudatusi Õhtuleht Kirjastuse osaluses.

"Eks ettevõtluses on ikka nii, et tehakse ettepanekuid teatud ettevõtete ostuks. Ütleme, et me oleme kogu aeg avatud sellisteks variantideks, aga hetkel ei ole küll mingit otsust, et me sooviks sellest osalusest loobuda," ütles Ekspress Grupi juhatuse esimees Mari-Liis Rüütsalu BNS-ile.

Kui 2016. ja 2017. aastal oli ettevõte 500 000 euroga kasumis, siis tunamullu teenis Õhtuleht Kirjastus 178 800 eurot kahjumit. Rüütsalu sõnul ei saa Ekspress Grupp börsiettevõttena Õhtulehe möödunud aasta majandustulemusi veel kommenteerida.

Ka Õhtuleht Kirjastuses osalust omava Alexela Grupi juhatuse esimehe Andreas Laane sõnul ei saa ettevõte kuuldusi müügi kohta kommenteerida, kuna Ekspress Grupp on börsiettevõte. "Mida aga öelda saan ja soovin, on see, et Alexela Group on igati rahul oma investeeringuga Õhtulehe osas," lisas Laane.

Reede pärastlõunal teatas grupp börsile, et on analüüsimas erinevaid strateegilisi alternatiive seoses osalusega Õhtuleht Kirjastuses. "Edasistest sammudest teavitatakse vastavalt börsireglemendi nõuetele," teatas grupp börsile. 

TV3 juhi Priit Leito sõnul on selliseid liikumisi seal enne ka olnud, viidates möödunud aastal Õhtulehes osaluse ostnud Alexela Grupile. Leito sõnul pole Õhtulehe teema TV3 omanikega jutuks tulnud. "Kas seal midagi suuremat taga on, seda on mul raske kommenteerida. Me ise oleme rohkem selline tele-raadiofirma. Loomulikult, kui selline võimalus tekiks, vaataks otsa, aga esimese hooga ei oska öelda."

"Ega Õhtuleht pole ju tänapäeval ainult leht, seal on päris suur valik ajakirju ja väga oluline digiosa. Õhtuleht on ikkagi number kolm Eesti digimaastikul ja päris ilusti kasvatab oma digitellijaid. See on kindlasti osa, mis meile väga huvi pakuks," lisas Leito.

Heiti Hääle suurosalusega Alexela Grupp omandas 50-protsendilise osaluse Õhtuleht Kirjastuses mullu suvel AS-ilt Giga.

AS Õhtuleht Kirjastus on meediaorganisatsioon, mille üheks põhitegevuseks on ajalehe Õhtuleht kirjastamine. Ettevõtte tooteportfellis on ajalehed, ajakirjad, veebiportaalid ja ristsõnad.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: