Eesti avas Vancouveris aukonsuli esinduse

Eesti suursaadik Kanadas Toomas Lukk ja Briti Kolumbia leitnantkuberner Janet Austin avasid esmaspäeval aukonsuli esinduse Kanada läänerannikul Vancouveris.

Austin tunnustas Eesti digitaalset arengut ja märkis, et Briti Kolumbial on Eestilt palju õppida. Ta lisas, et aukonsulite tegevus aitab kaasa Briti Kolumbia ja Eesti digikoostöö edendamisele.

Lukk ütles, et Kanada, sealhulgas Briti Kolumbia on digitaliseerimise küsimustes Eestiga sarnastelt mõtlevad riigid. "Me tajume ühtemoodi, et digipööre on võimalus pakkuda ühiskonnale kvaliteetsemaid avalikke teenuseid ja edendada ettevõtlust," sõnas ta.

Lukk kutsus üles teineteise kogemustest õppima ja kinnitas Eesti valmidust edendada koostööd.

Lukk tänas varasemat Eesti aukonsulit Harry Jaakot tehtud töö ja pühendumuse eest. Samuti tervitas suursaadik aukonsul Eveleen Roy Jaagerit ning aseaukonsul Evi Olga Mustelit.

Aukonsuli esinduse avapäeva hommikul toimus kohtumine Briti Kolumbia töö-, kaubandus- ja tehnoloogiaminister Bruce Ralstoniga, kellega arutati koostööd digivaldkonnas. Teisipäeval kohtub suursaadik kohaliku Vancouveri eestlaskonnaga.

Lisaks Vancouverile on Eestil aukonsuli esindused Torontos, Halifaxis, Quebecis ja Edmontonis. Eesti suursaatkond Kanadas asub pealinnas Ottawas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: