Siseminister Helme külastab sel nädalal Ameerika Ühendriike

FBI akadeemia
FBI akadeemia Autor/allikas: FBI akadeemia koduleht

Siseminister Mart Helme viibib esmaspäevast reedeni Ameerika Ühendriikide pealinnas Washingtonis töövisiidil, mille raames külastab ta FBI Akadeemiat ning kohtub ministeeriumite ja riigiametite esindajatega.

"Ameerika Ühendriikides on palju oma valdkonna spetsialiste ja kogemuste vahetus tuleb kasuks kõigile osapooltele," sõnas Helme pressiteate vahendusel. Teiste seas kohtub Helme USA uimastiennetuse ekspertidega lootuses saada nõu, kuidas ka Eestis aktuaalse sõltuvusprobleemiga tõhusamalt tegeleda.

"Lisaks võitlusele fentanüüliga olen huvitatud kogemuste ja teadmiste jagamisest võitluses kanepiga. Meil Eestis ei kao see teema kuhugi, USA kolleegidel on näited elust enesest võtta."

Veel osaleb siseminister töökoosolekutel nii sise- kui ka justiitsministeeriumis, mille eesmärgiks on arutada, kuidas leida lahendusi USA ja Eesti sarnastele, kuid mastaabilt sootuks erinevatele probleemidele – rahapesu ja ebaseaduslik ränne.

"Eestile on oluline koostöö USA-ga rahapesu ennetamisel ning võimalik tehniline abi strateegilise analüüsi võimekuse ülesehitamisel. Kuna rahapesu on rahvusvahelist laadi kuritegu, peab ka selle ennetamine ning juhtumite lahendamine põhinema rahvusvahelisel koostööl," ütles Helme.

Ameerika Ühendriikide visiit sisaldab muu hulgas ka Valge Maja külastust, palvushommikusööki ja rahvusvahelisi kohtumisi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: